Forum

Po króciutkim postoju na stacji Szczecin Zdunowo "SPOT"...

zdjęcie
Po króciutkim postoju na przystanku Szczecin Zdunowo "SPOT" nabiera prędkości kierując się w stronę docelowej stacji Krzyż
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
"Po króciutkim postoju na stacji Szczecin Zdunowo "SPOT" nabiera prędkości kierując się w stronę docelowej stacji Krzyż"

Szczecin Zdunowo nie jest stacją tylko przystankiem osobowym.

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Fenix napisał(a):

> Szczecin Zdunowo nie jest stacją tylko przystankiem > osobowym.

Ale jednak stacją owego czasu było ;)
MaK napisał(a):

> Ale jednak stacją owego czasu było ;)

A no. Pamiętam jeszcze jak Zdunowo "tętniło" życiem. Na bocznym torze w stronę Dąbia często zatrzymywał się jakiś zabójczo długi towar (pamiętam wiele składów z ET41) by mógł swobodnie przejechać jakiś pośpieszny. Potem dróżnik często nie otwierał rogatek jeszcze po przejeździe owego pośpiesznego, bo już ET41 z towarkiem powoli wyruszał w dalszą drogę. ;-) Stare czasy.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)
Jacek napisał(a):

> A no. Pamiętam jeszcze jak Zdunowo "tętniło" życiem. Na > bocznym torze w stronę Dąbia często zatrzymywał się jakiś > zabójczo długi towar (pamiętam wiele składów z ET41) by > mógł swobodnie przejechać jakiś pośpieszny. Potem dróżnik > często nie otwierał rogatek jeszcze po przejeździe owego > pośpiesznego, bo już ET41 z towarkiem powoli wyruszał w > dalszą drogę. ;-) > Stare czasy.

Na Zdunowie odbywała się nawet zmiana loka jakiegoś sezonowca do Świnoujścia. Lok oczywiście podsyłany z szopy Szczecin Dąbie :D
marko napisał(a):

> Na Zdunowie odbywała się nawet zmiana loka jakiegoś sezonowca do > Świnoujścia. Lok oczywiście podsyłany z szopy Szczecin Dąbie > :D

Radio Erewań w pełnej krasie niemal ;-).

Nie do Świnoujścia, tylko autokuszeta do Trzebiatowa, i nie z szopy w Dąbiu a ST44 ze Stargardu bodajże.

-- Nie ma [Giertych] we [Lepper].

Pokemony atakują...
Kriz8 napisał(a):

> Radio Erewań w pełnej krasie niemal ;-).

Nie przesadzaj ;>

> Nie do Świnoujścia, tylko autokuszeta do Trzebiatowa, i nie z szopy > w Dąbiu a ST44 ze Stargardu bodajże.

A w którym to rozkładzie było dokładnie?
marko napisał(a):

> A w którym to rozkładzie było dokładnie?

Hmm, chyba 85/86 (albo 83/84), ale to Sławka trzeba pomęczyć, bo on ma ten rozkład u siebie. Wymiana loka w Zdunowie była tylko w jednym kierunku (nie pamiętam czy do, czy z Trzebiatowa), w drugą stronę zamiana była już na Dąbiu.

-- Nie ma [Giertych] we [Lepper].

Pokemony atakują...
Jacek napisał(a):

> A no. Pamiętam jeszcze jak Zdunowo "tętniło" życiem. Na > bocznym torze w stronę Dąbia często zatrzymywał się jakiś > zabójczo długi towar (pamiętam wiele składów z ET41) by > mógł swobodnie przejechać jakiś pośpieszny. Potem dróżnik > często nie otwierał rogatek jeszcze po przejeździe owego > pośpiesznego, bo już ET41 z towarkiem powoli wyruszał w > dalszą drogę. ;-) > Stare czasy.

Na SDA kiedyś była górka rozrządowa z tego co wiem. Nie było czasami nawet tak, że na Zdunowie skłąd był już przygotowywany pod rozrząd? Słyszałem, że jakoś w kwiecie istnienia Zdunowa, były plany zrobienia trzeciego toru szlakowego do SDA, właśnie dla ruchu towarowego. Słyszeliście o czymś takim?

P.S. Ktoś wie może jakie oznaczenie miałą nastawnia?

-- Z mapy samochodowej można się dowiedzieć wszystkiego, oprócz tego, jak ją złożyć.
Fenix napisał(a):

> Szczecin Zdunowo nie jest stacją tylko przystankiem > osobowym.

Poprawione.
Fenix napisał(a):

> Szczecin Zdunowo nie jest stacją tylko przystankiem > osobowym.

W szkole uczono mnie, że stacją można nazwać tylko przystanek na którym można wykonywać manewry. Krótko mówiąc, żeby stacja była stacją muszą być rozjazdy.
manieQ1991 napisał(a):

> W szkole uczono mnie, że stacją można nazwać tylko > przystanek na którym można wykonywać manewry. Krótko > mówiąc, żeby stacja była stacją muszą być rozjazdy.

Tutaj zamieszczę cytat z mojego zeszytu z TRK. Stacja kolejowa jest to posterunek ruchu następczy zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny dodatkowy, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć swój bieg, krzyżować się i wyprzedzać, jak również zmieniać skład lub kierunek jazdy.

Widzisz. Posterunki odgałęźne posiadają rozjazdy, a stacjami nie są :)

-- Z mapy samochodowej można się dowiedzieć wszystkiego, oprócz tego, jak ją złożyć.
MaK napisał(a):

> Stacja kolejowa jest to posterunek ruchu następczy > zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego > zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny > dodatkowy, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć swój bieg, > krzyżować się i wyprzedzać, jak również zmieniać skład > lub kierunek jazdy.

Właśnie to miałem na myśli, ale nie do końca uważałem na lekcji i nie umiałem się wyrazić :-P
MaK napisał(a):

> Tutaj zamieszczę cytat z mojego zeszytu z TRK. > Stacja kolejowa jest to posterunek ruchu następczy > zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego > zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny > dodatkowy, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć swój bieg, > krzyżować się i wyprzedzać, jak również zmieniać skład > lub kierunek jazdy. > Widzisz. Posterunki odgałęźne posiadają rozjazdy, a stacjami > nie są :)

Vide Mokrzyca Wielka, z którą miałem wielkie kłopoty jak sklasyfikować.

-- قبلة لي كل الحمار ، ولكن الورقة التي لا فوضى