Forum

Tabor nad morze w sezonie

wysłane przez piotr4

Chciałbym się spytać jaki tabor PKP podstawia ze szczecina nad morze np. do Kołobrzegu w sezonie. W nd. o godz. 6:35 PKP z Kalisza do Kołobrzegu podstawiono jeden wagon szynobusu. Czy to jest normalne w PKP?

wysłane przez MaK

piotr4 napisał(a):

> Chciałbym się spytać jaki tabor PKP podstawia ze szczecina > nad morze np. do Kołobrzegu w sezonie. W nd. o godz. 6:35 > PKP z Kalisza do Kołobrzegu podstawiono jeden wagon > szynobusu. Czy to jest normalne w PKP?

To zależy jaka relacja, jaka godzina, jaki dzień tygodnia. Na kołobrzegu obecnie najczęściej spotkać można SA110 trzy-członowe, z możłiwością przewozu rowerów. Co do relacji Szczecin - Świnoujście, to zwykły "kibel" (EN57). W zależności od dnia i godziny od jednego składu do trzech połączonych ze sobą. Wydawałoby się, że jest ok. Niestety ostatnio w niedziele, kiedy pogoda była wyjątkowo letnia (30 stopni) o godzinie 17 ze Świnoujścia jechał tylko jeden EN57. Ludzie przez okna wypadali.

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.- A to zmienia postać rzeczy.

wysłane przez marko 4

MaK napisał(a):

> W zależności od dnia i godziny od jednego składu do trzech > połączonych ze sobą.

Czy Ty kolego nie przesadzasz z tymi trzema kiblami do Świnoujścia? ;>

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez MaK

marko napisał(a):

[ciach, ciach, tarabach]

Spytaj się Lukasego z którego kibla ostatnio mi machał jak przejeżdzał mi pod nastawnią do "Świndermünde" :-)

I to trzy spoty połączone były.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez marko 4

MaK napisał(a):

> Spytaj się Lukasego z którego kibla ostatnio mi machał jak > przejeżdzał mi pod nastawnią do "Świndermünde" :-) > > I to trzy spoty połączone były.

Czyli aparaty w dłoń i trzeba focić...

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Kriz8

MaK napisał(a):

> Spytaj się Lukasego z którego kibla ostatnio mi machał jak > przejeżdzał mi pod nastawnią do "Świndermünde" :-)

Lukasy, do tablicy! Jak zwykle się nie można dowiedzieć w pełni o zdarzeniu, tylko trzeba "szczątki" poskładać w całość ;-).

O której to machanie było? Przypuszczam, że przed 9 jak do Świnoujścia leci 88324/5.

-- Nie ma [Giertych] we [Lepper].

Pokemony atakują...

wysłane przez MaK

Kriz8 napisał(a):

> O której to machanie było? Przypuszczam, że przed 9 jak do > Świnoujścia leci 88324/5.

Dokładnie. 8:54 na Rg bodajże :)

wysłane przez Lukasy

MaK napisał(a):

> Dokładnie. 8:54 na Rg bodajże :)

Tam wcześniej niejaki Kriz8 wywołał mnie do odpowiedzi, zatem stwierdzam, co następuje.

8:40 ze Szczecina Głównego. Nie wiem, czy to zdarza się codziennie, bo akurat jechałem "rekreacyjnie", niemniej też byłem zaskoczony. No i w Wysokiej Kamieńskiej na każdej "czwórce" było conajmniej po 3 osoby, więc trójspot miał jednak sens ;)

PS. Jak wracałem przed 16 z Międzyzdrojów do Szczecina Głównego, to jechała jedna jednostka i było "nieco" tłoczno :P

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez marko 4

Lukasy napisał(a):

[ciach wszystko]

Po długim i dogłębnym tentegowaniu w głowie stwierdziłem iż mógł to być sklecony w pośpiechu dodatek na Woodstock. Pojechał sobie do Świnoujścia wczoraj, żeby nie stać bezczynnie na SWH i dziś pojechał jako wzmocniony skład do Kostrzyna...

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez MaK

marko napisał(a):

> Po długim i dogłębnym tentegowaniu w głowie stwierdziłem iż > mógł to być sklecony w pośpiechu dodatek na Woodstock. Pojechał > sobie do Świnoujścia wczoraj, żeby nie stać bezczynnie na SWH i > dziś pojechał jako wzmocniony skład do Kostrzyna...

A ja bym powiedział, że promocje PRów, sezon (temp a'la Espania), odległość od morza, przeładowane składy w ostatnich dniach wymusiły obsługe trójspota... :)

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.

wysłane przez Kriz8

piotr4 napisał(a):

> Chciałbym się spytać jaki tabor PKP podstawia ze szczecina > nad morze np. do Kołobrzegu w sezonie. W nd. o godz. 6:35 > PKP z Kalisza do Kołobrzegu podstawiono jeden wagon > szynobusu. Czy to jest normalne w PKP?

Do Kołobrzegu ze Szczecina Głównego o 6:40 i 16:40 planowo jeździ SA103 (jednoczłonowy), pozostałe pociągi na SA110/SA112, teraz głównie trójczłony.

-- Nie ma [Giertych] we [Lepper].

Pokemony atakują...

wysłane przez Mareczek 5

Kriz8 napisał(a):

> Do Kołobrzegu ze Szczecina Głównego o 6:40 i 16:40 planowo > jeździ SA103 (jednoczłonowy), pozostałe pociągi na > SA110/SA112, teraz głównie trójczłony.

Co do tego o 16:40 na SA103 i planowo mam małe wątpliwości, bo jeździł na tym SA110 i jeździć powinien dalej. Dwa tygodnie temu w Dąbiu zostali ludzie (bo się nie zmieścili; ok. 20 osób), wczoraj zostali już na Głównym!

Natomiast poranny z Kołobrzegu (3.47) i ze Szczecina (6:40) to odpowiednio podsył i zwrot z Kalisza Pomorskiego (może się trafić SA110, ale to jest naprawdę rzadkość, a szczególnie w wakacje).

-- "Cudowne dziecko dwóch pedałów..." - (C) Włodzimierz Szaranowicz o jednym z kolarzy.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez RJawdyk

Mareczek napisał(a):

> Natomiast poranny z Kołobrzegu (3.47) i ze Szczecina (6:40) to > odpowiednio podsył i zwrot z Kalisza Pomorskiego (może się > trafić SA110, ale to jest naprawdę rzadkość, a szczególnie w > wakacje).

Z tą rzadkością to w ostatnich dwóch miesiącach tak nie do końca, trochę się tych helmutów przewinęło ;) nie ma to jak dobry punkt widokowy w pracy :D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Orientuje sie ktoś dla czego ostatnimi czasy do Kalisza Pomorskiego jezdzi KKA ?

wysłane przez Mareczek 5

kallies napisał(a):

> Orientuje sie ktoś dla czego ostatnimi czasy do Kalisza > Pomorskiego jezdzi KKA ?

Jakieś prace remontowe. KKA do 8 sierpnia.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A mi dzis powiedziano , że ma to związek z uruchomieniem połączenia do Mielna. Że niby brakło szynobusów, bo niby jeden nawalił. Pytałem dla tego bo zapytali mnie o to harcerze przebywający w okolicy Kalisza. Jest ich naprawdę spora grupa i boją się o powrót...

wysłane przez Lukasy

kallies napisał(a):

[ciach]

A może jeszcze dbaj o to, w którym miejscu odpowiadasz.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/