Forum

Tak oto wygląda stacja Trzebież Szcz. na chwilę obecną

zdjęcie
Tak obecnie wygląda stacja Trzebież Szczeciński

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Tam jeżdżą jakieś pociągi ?
HDS napisał(a):

> Tam jeżdżą jakieś pociągi ?

Jeździ i owszem... zdawka z Glinek i zdaży się coś do Naftobazy (ale tam to dawno nie jechało nic).
marko napisał(a):

> Jeździ i owszem... zdawka z Glinek i zdaży się coś do > Naftobazy (ale tam to dawno nie jechało nic).

A co z bocznicą do załadunku drewna? Zawsze jak bywałem w Trzebieży bo był tam ruch lub stały wagony.
tom1 napisał(a):

> A co z bocznicą do załadunku drewna? Zawsze jak bywałem w > Trzebieży bo był tam ruch lub stały wagony.

No to właśnie to była ta zdawka
A wie ktoś może jak wygląda na chwilę obecną lokomotywownia która znajduje się koło dworca? Czy te obiekty są w planie do wyburzenia czy może gmina szuka jakiegoś inwestora? Zdecydowanie lepsza byłaby ta druga opcja... Szkoda że tyle pięknych obiektów niszczeje...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
bluelady napisał(a):

> A wie ktoś może jak wygląda na chwilę obecną lokomotywownia > która znajduje się koło dworca? Czy te obiekty są w planie do > wyburzenia czy może gmina szuka jakiegoś inwestora? Zdecydowanie > lepsza byłaby ta druga opcja... Szkoda że tyle pięknych obiektów > niszczeje...

Koledze chodzi o lokomotywownie którą? Tą która była/jest klubem nocnym (dyskoteką)? Czy o inny budenek?

-- Zapraszam - www.mak.piwko.pl
MaK napisał(a):

(ciach)

Marcin, w Trzebieży też jest budynek dawnej parowozowni ;)

Na dzień dzisiejszy budynki niszczeją. Najgorzej wygląda budynek administracyjny tuż przy hali lokomotywowni. Raczej nie ma co liczyć na inwestorów.
Sakorius napisał(a):

> Marcin, w Trzebieży też jest budynek dawnej parowozowni ;)

Hmmmm... zasadniczo, to nic w tym dziwnego skoro znajduje się tak koniec lini i nic dalej. Jakoś te parowozjady musiały "nawracać".

-- Zapraszam - www.mak.piwko.pl
MaK napisał(a):

> Sakorius napisał(a):

> > Marcin, w Trzebieży też jest budynek dawnej parowozowni ;) > > Hmmmm... zasadniczo, to nic w tym dziwnego skoro znajduje się tak > koniec lini i nic dalej. Jakoś te parowozjady musiały "nawracać".

1. Marcin, "bluelady" to Pani ;-) 2. Jak pisze Sławek, bluelady chodziło o szopę w Trzebieży. 3. Jak pamiętam, częśc "kompleksu" (chyba szopa) jest na liście do wyburzenia i się w sumię dziwie, że to stoi przy obecnym rozmachu niszczenia wszystkiego co jest zbyteczne. 4. Nie wszystkie "kikuty" mają możliwość nawracania (m.in. Regny, Osowa Góra, potem Cisówka), ponadto szopa do tego wcale nie jest potrzebna.

-- "- Przepraszam, gdzie można dostać balonik?
- A tam dyspozytor dmucha..."

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> 1. Marcin, "bluelady" to Pani ;-)

Acha... No to ok... mój błąd :)

> 2. Jak pisze Sławek, bluelady chodziło o szopę w Trzebieży.

No już załapałem. Początkowo myślałem, że chodzi o Główny :P

> 3. Jak pamiętam, częśc "kompleksu" (chyba szopa) jest na liście > do wyburzenia i się w sumię dziwie, że to stoi przy obecnym rozmachu > niszczenia wszystkiego co jest zbyteczne.

Jakoś mnie to nie dziwi...

> 4. Nie wszystkie "kikuty" mają możliwość nawracania (m.in. Regny, > Osowa Góra, potem Cisówka), ponadto szopa do tego wcale nie jest > potrzebna.

Mi chodziło o zamierzchłe czasy parowozów, że jeżeli jechał tam, to musiał jakoś być odwracany na powrót do Głównego. Czy się myle znowu? :P

-- Zapraszam - www.mak.piwko.pl
MaK napisał(a):

> Mi chodziło o zamierzchłe czasy parowozów, że jeżeli jechał tam, > to musiał jakoś być odwracany na powrót do Głównego. Czy się > myle znowu? :P

No nie musiała. Pomyśl, ile obrotnic by musieli nastawiać, aby można było obracać parowóz na każdej (większej) stacji. Jak się nie dało to oblotka i tendrem naprzód.

-- "- Przepraszam, gdzie można dostać balonik?
- A tam dyspozytor dmucha..."

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Nie wiem, ponieważ nigdy na żywo go nie widziałam. A znalazłam zdjęcia na tej stronie:

http://fotojazzman.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=21

I zainteresowałam się tym obiektem.
bluelady napisał(a):

> Nie wiem, ponieważ nigdy na żywo go nie widziałam. A znalazłam > zdjęcia na tej stronie: > > http://fotojazzman.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=21 > > I zainteresowałam się tym obiektem.

Fajna galeria. Ja bym to zatytuował "Tak umiera kolej".

wysłane przez Bauer

Niedługo można tam będzie na prawdziwki chodzić. Masakra jak to wszystko jest zapuszczone... kiedyś stacja tętniąca życiem a dziś? Szkoda gadać...

wysłane przez Mareczek 5

Bauer napisał(a):

> Niedługo można tam będzie na prawdziwki chodzić. Masakra > jak to wszystko jest zapuszczone... kiedyś stacja tętniąca > życiem a dziś? Szkoda gadać...

Widzisz, wiekszość sekcji PLK potrafi dbać o swoje mienie. Tutaj mamy przykład totalnego olewactwa i patrzenia, aż to wszystko się rozsypie. Nie dziwie się burmistrzowi Polic, czemu nie chciał pociągu. Po prostu nie będzie dopłacał do darmozjadów którzy chcieli wpuścić pociąg z turystami w ten piękny busz.

-- - Przepraszam, gdzie można dostać balonik? | - A tam dyspozytor dmucha...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Lukasy

Mareczek napisał(a):

[ciach]

I dlatego żałuję, nie urodziłem się przed wojną. Poszedłbym na emeryturę ze 20 lat temu i do dnia dzisiejszego może bym zdążył umrzeć. I nie oglądałbym degradacji tego, co kiedyś mogło być poukładane - nie tylko tu. Do piachu poszło tyle pięknych linii, że dziś tylko nóż się w kieszeni otwiera.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/