Forum

Oznaczenia szynobusów UBB

wysłane przez MarcinB

Mam pytanie do lepiej obeznanych miłośników, a dotyczące oznaczenia szynobusów UBB. Na zdjęciach "marko" noszą one odpowiednio BR624 i BR628, natomiast na zdjęciach "Mareczka" VT646. To które z oznaczeń jest właściwe?

-- http://www.youtube.com/watch?v=A3GEPkjNh6k

wysłane przez Mareczek 5

Mr_Reaper napisał(a):

> Mam pytanie do lepiej obeznanych miłośników, a dotyczące > oznaczenia szynobusów UBB. Na zdjęciach "marko" noszą > one odpowiednio BR624 i BR628, natomiast na zdjęciach > "Mareczka" VT646. To które z oznaczeń jest właściwe?

Na pudle mają 946 na członach sterowniczych i 646 na członie silnikowym. BR624 (zamiennie z VT624) to nasze SA110, a BR628 to te, które kursują w kierunku Pasewalku i Angermunde.

-- - Przepraszam, gdzie można dostać balonik? | - A tam dyspozytor dmucha...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MarcinB

Mareczek napisał(a):

[ciach]

Dziękuję za info, szkoda, że posta "marko" nie przeczytałem, spóźniłem się:(

wysłane przez marko 4

Mr_Reaper napisał(a):

> Dziękuję za info, szkoda, że posta "marko" nie > przeczytałem, spóźniłem się:(

Post usunięty na moją prośbę, bo nie wnosił właściwie nic do dyskusji (chodziło o sposób w aki dodawałem te foty. Obraźliwego w nim nic nie było. Tylko powód usunięcia jest 'kontrowersyjny' :P

-- "And I am not frightened of dying, any time will do, I don't mind.
Why should I be frightened of dying?
There's no reason for it, you've gotta go sometime"

wysłane przez wojtazz 42

Mareczek napisał(a):

> BR624 (zamiennie z VT624) to nasze SA110, a BR628 to te, które > kursują w kierunku Pasewalku i Angermunde.

BR to skrót od Bauereihe czyli po prostu seria, skrótu VT jeszcze nie odszyfrowałem ale OIDP znaczy to coś w stylu wagon motorowy/jednostka. Poprawniej chyba byłoby pisać po prostu 624/628 bez tego VT czy BR. Chodzi mi o to, że nie powinno się pisać seria BR628 bo po rozwinięciu skrótu znaczy to tyle co seria seria 628 a to już jest masło maślane ;-)

-- Mają bessę, tzn. hossę, tzn. bessę, tzn. źle im idzie.(C) by Jacek Gmoch-ME Portugalia 2004.

wysłane przez marko 4

wojtazz napisał(a):

> BR to skrót od Bauereihe czyli po prostu seria, skrótu VT > jeszcze nie odszyfrowałem ale OIDP znaczy to coś w stylu wagon > motorowy/jednostka.

VT to 'Verbrennungstriebwagen' - czyli spalinowy wagon silnikowy... jakoś tak ;)

-- "And I am not frightened of dying, any time will do, I don't mind.
Why should I be frightened of dying?
There's no reason for it, you've gotta go sometime"

wysłane przez marko 4

Mr_Reaper napisał(a):

> Mam pytanie do lepiej obeznanych miłośników, a dotyczące > oznaczenia szynobusów UBB. Na zdjęciach "marko" noszą > one odpowiednio BR624 i BR628, natomiast na zdjęciach > "Mareczka" VT646. To które z oznaczeń jest właściwe?

A bo jak dodawałem zdjęcia to pod wpływem byłem :P Zaraz poprawie na właściwą serię. Sorry za zamieszanie :P

-- "And I am not frightened of dying, any time will do, I don't mind. Why should I be frightened of dying? There's no reason for it, you've gotta go sometime"