Forum

Niszczeje piękny dworzec w Trzebiatowie

Kolej już go nie chce. Samorządowcy zapewniają, że chętnie przejmą ten budynek. Jednak dotychczas nie pojawiły się żadne konkretne działania.

wysłane przez margor

Powiem wprost: niszczeją 2 piękne dworce w Trzebiatowie! Bo przecież w bliskiej odległości znajduje się stacja kolejki wąskotorowej, której budynek stacyjny jest w bardzo opłakanym stanie. Niestety. Jeśli miasto lub gmina przejęłyby od PKP kompleksowo obszar na swoje utrzymanie, cały teren można pięknie zagospodarować i wtedy byłby jedną z wizytówek kolejowo-turystycznych rejonu.

Szkoda, że i tak prawdopodobnie nikt nawet palcem nie ruszy, żeby zrobić cokolwiek w celu ratowania ciekawych obiektów kolejowych, które z roku na rok są w coraz gorszym stanie!

wysłane przez bromix

...muszę stwierdzić, że to co napisano w tym artykule to 100% prawda :( Znam ten problem od wielu lat ponieważ jestem mieszkańcem Trzebiatowa. Problem dworca, zarówno wąsko jak i szeroko torowego, jest utrapieniem mieszkańców od lat. Nikt nie robi nic, z małym wyjątkiem kiedy zlikwidowano wejście podziemne na peron, aby w jakiś sposób zachęcić wizualnie turystów do zatrzymania się w Trzebiatowie. Przyjeżdżają, wysiadają i jedyne co widzą to obraz nędzy i rozpaczy, bo tak to aktualnie wygląda. Brudno, nieprzyjemny zapach i kasa czynna żadko kiedy!

wysłane przez Moderator 0

bromix napisał(a):

> żadko

Że niby jak? ;>

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez MaK

Moderator napisał(a):

> Że niby jak? ;>

No jak to jak. Żadko. Takie żabie udko. Ża-dko :P

P.S. Przepraszam. Nie wytrzymałem .

wysłane przez Lukasy

Marcin, proszę, tylko nie tu... Wytrzymaj następnym razem ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/