Forum

Prawie TGV mknie przez prawie Antarktydę

zdjęcie
Prawie TGV mknie przez prawie Antarktydę
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez paki

Jakiś problem z datą, no chyba że jest to pociąg do przeszłości;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Jakiś problem z datą, no chyba że jest to pociąg do > przeszłości;)

Powiedzmy, że miałem pewne problemy na moim kompie z sandboxem...

wysłane przez Mazur

Ale wyprostować to by się przydało.

wysłane przez Kriz8

Z tego co mi wiadomo, pełna nazwa tego posterunku to: podg. Szczecin Zdroje.

Pokemony atakują...

wysłane przez MaK

Kriz8 napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo, pełna nazwa tego posterunku to: podg. > Szczecin Zdroje.

No właśnie, zależy :P W szkole, bynajmniej uczono mnie, że do posterunków odgałęźnych, odstępowych itp., nie dodaje się nazwy miasta. Przykłady, Regalica, Wstowo, Dziewoklicz. Za to wszystkie stacje oraz pzrzystanki osobowe w danym mieście nazywa się nazwą miasta dodając po niej nazwę dzielnicy, osiedla czy inną charakteryzującą się z danym rejonem nazwę. Szczecin Zdroje to nazwa przystanku osobowego. Podg. Zdroje (zgodnie z naukami) jest nazwą nastawni oraz okręgu nastawczego. Ale jeżeli uważacie inaczej. Mi to nie przeszkadza, żeby było podg. Szczecin Zdroje.

Ciekawe jak by brzmiało podg Szczecin Regalica ;)

-- Z mapy samochodowej można się dowiedzieć wszystkiego, oprócz tego, jak ją złożyć.

wysłane przez Lukasy

MaK napisał(a):

> W szkole, bynajmniej uczono mnie, że do posterunków > odgałęźnych, odstępowych itp., nie dodaje się nazwy > miasta.

Niniejszym obalam Twoją teorię: pods Wejherowo Śmiechowo, podg Warszawa Podskarbińska, podg Wrocław Stadion.

Inna sprawa, że wywołując dany posterunek, woła się zazwyczaj Śmiechowo, Podskarbińską albo Stadion ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MaK

Lukasy napisał(a):

[pociachałem]

No więc przyznaje racje i obiecuje się poprawić na przyszłość :P Bynajmniej będe próbował ;)

wysłane przez Kriz8

MaK napisał(a):

[ciach nauki]

Wiem, że wiesz jak być powinno, zresztą ja też wiem ;-). Ale PKP to kopalnia wyjątków i anomalii, vide podg. Szczecin Zdroje czy nie szukając daleko podg. Szczecin Wstowo (i inne, które wymienił Lukasy).

> Ale jeżeli uważacie inaczej. Mi to nie przeszkadza, żeby > było podg. Szczecin Zdroje.

Ale to nie "my" uważamy, tylko tak "stoi" w kolejowych dokumentach. Tym bardziej Ty powienieneś o tym wiedzieć, bo przez jakiś okres czasu był to dla Ciebie sąsiedni posterunek ;-).

-- Nie ma [Giertych] we [Lepper].

Pokemony atakują...

wysłane przez MaK

Kriz8 napisał(a):

> przez jakiś okres czasu był to dla Ciebie sąsiedni posterunek > ;-).

Dla mnie to było "Se" ;)

wysłane przez Ferrix 8

MaK napisał(a):

> Za to > wszystkie stacje oraz pzrzystanki osobowe w danym mieście > nazywa się nazwą miasta dodając po niej nazwę dzielnicy, > osiedla czy inną charakteryzującą się z danym rejonem > nazwę.

I ja obalę tę teorię vide: Jasienica (a nie Police Jasienica), Rubno Wielkie (a nie Elbląg Rubno Wielkie) ;) - chociaż tych wyjątków jest chyba trochę mniej ;)

-- Oddajcie "Albatrosa" do PR!!!
Tylko Ganz-MÁVAG i Ikarus...

STMKŻ