Forum

Brandenburg-Berlin-Ticket

wysłane przez Administracja 0

W imieniu Warszewiaka:

Witam! Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu tego, czy powyższy bilet jest aktualny na poranny pociąg relacji Szczecin-Berlin (dalej do Amsterdamu) ten z odjazdem o 6:10 ze Szczecina. Zawsze jeździłem na nim bezproblemowo do Berlina, dziś jednak podchodząc do okienka nr 9 (kasa międzynarodowa) usłyszałem, że bilet owszem, kupić można, ale w świetle prawa jest nieważny gdyż Intercity dostało rzekomo jakieś pismo, w którym pisało że bilet został anulowany. Ludzie ponoć kupują ten bilet i jadą, ale i tak wszystko zależy od konduktora, od jego widzimisię lub tego, czy już o tej reformie słyszał. Sam nie rozumiem tej sytuacji, bo czemu takie stare i dobre połączenie miałoby być zlikwidowane. Poza tym, warto dodać, że gdyby nie ten bilet to od osoby do Berlina płaci się 147 zł (nie wiem, czy w obie strony, ale różnica w cenie duża). Mam nadzieje, ze tu uzyskam lepszą odpowiedź na Komisie niż u pani w okienku.

wysłane przez Bodek

Administracja napisał(a):

> W imieniu Warszewiaka: > > Witam! > Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu tego, czy powyższy bilet > jest aktualny na poranny pociąg relacji Szczecin-Berlin > (dalej do Amsterdamu) ten z odjazdem o 6:10 ze Szczecina.

Od chwili przejęcia pociągów dalekobieżnych przez spółkę PKP-IC (czyli od 1 grudnia 2008), także pociąg do Amsterdamu znalazł się pod skrzydłami tej spółki. Na szczęście tylko na polskim odcinku, a w zasadzie tylko do Gumieniec, gdyż dalej obsługę przejmują konduktorzy niemieccy. Po niemieckiej stronie ten pociąg jest objęty umową między DB a VBB o honorowaniu taryfy regionalnej, w związku z czym bilet BBT jest honorowany bez żadnych odstępstw. Problem występuje jedynie na odcinku Główny - Gumieńce, na którym IC wymaga zakupu miejscówki i biletu wg taryfy PKP-IC. Być może wyjściem z sytuacji jest kupno jakiejś przejściówki, albo biletu strefowego. To szczegóły, na które nie znam odpowiedzi.

wysłane przez Lukasy

Bodek napisał(a):

> Problem występuje jedynie na odcinku Główny - Gumieńce, na > którym IC wymaga zakupu miejscówki i biletu wg taryfy PKP-IC. > Być może wyjściem z sytuacji jest kupno jakiejś > przejściówki, albo biletu strefowego.

Nie prościej wsiąść do tego pociągu na Gumieńcach? ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez paki

Administracja napisał(a):

> [ciach]

> Mam nadzieje, ze tu uzyskam lepszą odpowiedź na Komisie > niż u pani w okienku.

Na stronie VBB jest wyraźnie napisane, że bilet BBT obowiązuje na całej trasie Szczecin Główny- Berlin Hbf. Jednak by rozwiać wszelkie wątpliwości, czekam na odpowiedź mailową ze strony VBB.

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez MQ ?

paki napisał(a):

> Jednak by rozwiać wszelkie wątpliwości, czekam na odpowiedź > mailową ze strony VBB.

Dostaniesz pewnie taką odpowiedź, jak ja - http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1230835327.news&which=02

wysłane przez paki

mkubien napisał(a):

> Dostaniesz pewnie taką odpowiedź, jak ja - > http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1230835327.news&which=02

Dziś dotarła do mnie połowiczna odpowiedź na zadane wcześniej pytania. Pracownicy VBB twierdzą, że nie posiadają żadnych informacji nt. nieuznawania BBT w pociągu IC 148 relacji Szczecin Gł- Amsterdam, więc jest uznawany. Co do obowiązku rezerwacji miejsc zostałem poproszony o zwrócenie się z pytaniem do DB, co też uczyniłem.

"Nach Rücksprache mit unserer Tarifabteilung können wir Ihnen mitteilen, dass uns keine Informationen über eine Nichtanerkennung des Brandenburg-Berlin-Tickets im IC 148 vor 9.00 Uhr vorliegen. Somit wird das BBT auch weiterhin im IC 148 vor 9.00 Uhr anerkannt."

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez techno

paki napisał(a):

> mkubien napisał(a):

>  > > Dostaniesz pewnie taką odpowiedź, jak ja - > > > http://kolej.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1230835327.news&which=02 >  > Dziś dotarła do mnie połowiczna odpowiedź na zadane wcześniej > pytania. Pracownicy VBB twierdzą, że nie posiadają żadnych > informacji nt. nieuznawania BBT w pociągu IC 148 relacji Szczecin > Gł- Amsterdam, więc jest uznawany. Co do obowiązku rezerwacji > miejsc zostałem poproszony o zwrócenie się z pytaniem do DB, co > też uczyniłem.

Podbijam wątek. Nie zauważyłem, aby ktoś pisał na ten temat od tamtego czasu, ale aktualnie BBT nie jest uznawany w IC 148 od Szczecina Głównego. Sprawdzone empirycznie;)

(Wiem, że wątek ma już ponad rok, ale warto to napisać)

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez paki

techno napisał(a):

> Podbijam wątek. Nie zauważyłem, aby ktoś pisał na ten temat od > tamtego czasu, ale aktualnie BBT nie jest uznawany w IC 148 od > Szczecina Głównego. Sprawdzone empirycznie;) >  > (Wiem, że wątek ma już ponad rok, ale warto to napisać)

A czy niedawno podpisane porozumienie nie zmieniło czegoś w tej sprawie?

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez MQ ?

paki napisał(a):

> A czy niedawno podpisane porozumienie nie zmieniło czegoś w tej > sprawie?

Stroną tego porozumienia są Przewozy Regionalne, a nie PKP Intercity. A niestety IC do Amsterdamu po stronie polskiej jest pociągiem PIC-u.

wysłane przez paki

mkubien napisał(a):

> Stroną tego porozumienia są Przewozy Regionalne, a nie PKP Intercity. > A niestety IC do Amsterdamu po stronie polskiej jest pociągiem PIC-u.

Czyli albo wsiadamy na Gumieńcach, albo udajemy zdziwionych Niemców?

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez MQ ?

paki napisał(a):

> Czyli albo wsiadamy na Gumieńcach

Raczej w Tantow, bo od tamtego miejsca BBT jest honorowany.

wysłane przez wojtazz 42

mkubien napisał(a):

> Raczej w Tantow, bo od tamtego miejsca BBT jest honorowany.

Czyli należy kupić bilet Szczecin Gł.-Szczecin Gumieńce Gr. (Tantow), oczywiście w kasie panie będą niezwykle zdziwione, że się talk nie da i w ogóle. Wtedy należy podać numer punktu 8816 - Szczecin Gum./Grambow Gr 8817 - Szczecin Gum./Tantow Gr Kiedy jechałem tym IC i miałem bilet ważny od niemieckeij granicy musiałem kupić za 3 euro bilet do granicy, a kolega, który miał bilet Warszawa-Szczecin Gum./Tantow Gr nie musiał nic dokupować.

wysłane przez techno

mkubien napisał(a):

> Raczej w Tantow, bo od tamtego miejsca BBT jest honorowany.

Choć dziś na dworcu głównym w Berlinie obsługa mówiła coś innego. Widziałem info na jakiejś kartce przy informacji ale tylko tyle.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> Choć dziś na dworcu głównym w Berlinie obsługa mówiła coś > innego. Widziałem info na jakiejś kartce przy informacji ale tylko > tyle.

Na stronach www.vbbonline.de oraz na www.bahn.de jest napisane, że w kierunku Berlina bilet obowiązuję od Tantow a w drodze powrotnej tylko do Angermunde (ponieważ nie staje w Tantow), ale tak czy owak będę jutro w Berlinie to zobaczymy co mi powiedzą w informacji.

wysłane przez kefi

Pozwolę się podpiąć i odświeżyć ten temat, ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy na Brandenburg-Berlin-Ticket można jeździć komunikacją miejską w berlinie ?

wysłane przez mike_1994

kefi napisał(a):

> Pozwolę się podpiąć i odświeżyć ten temat, ponieważ > nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy na > Brandenburg-Berlin-Ticket można jeździć komunikacją > miejską w berlinie ?

Tak jest, od niedawna po Szczecinie również o ile dobrze pamiętam.

-- Z cyklu "z podróży":
Ja jeżdżę do Wolsztyna w 2,5 godziny, jak wyjeżdżam o 6 to jestem o 10.

wysłane przez paki

mike_1994 napisał(a):

  > Tak jest, od niedawna po Szczecinie również o ile dobrze > pamiętam.

Dokładnie, a konkretnie paragraf 9, ust. 17 niniejszej uchwały RM: http://zditm.szczecin.pl/uchwala_z_5_12_2008.pdf

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez kefi

Dzięki. A są jakieś ograniczenia co do jazdy po Berlinie, czy bez zastanawiania się mogę wsiadać do metra, S-Bahnu, tramwaju lub autobusu?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

Nie ma ograniczeń.

wysłane przez kefi

świetnie ;) to jeszcze tak z ciekawosci czy t pociągach obslugujących tą trase jest możliwosc zeny kolo siebie razem usiadło 5 osoób czy tylko maksymalnie 4 a piąta gdzies tam obok ;)

wysłane przez Moderator 0

Następnym razem przyłóż się trochę bardziej do zasad polskiego języka i czytelności.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez dinek4541

Jeszcze takie małe pytanko ode mnie: na stronie www.bahn.de w załączniku "Geltungsbereich" jest napisane, że w obrębie VBB można korzystać ze wszystkich tras i odcinków. Tzn., że na BBT można korzystać ze wszystkich autobusów lokalnych na wszystkich trasach i miejskich we wszystkich miastach na terenie całej Brandenburgii?

wysłane przez MQ ?

Na stronie VBB http://www.vbbonline.de/index.php?cat=2&sCat=388&par=480&id_language=1#anker2 jest napisane, że BBT jest honorowany na wszystkich liniach (z wyjątkiem tramwajowej linii 88 pod Berlinem) wszystkich przewoźników będących członkami VBB. A lista członków jest dostępna pod adresem: http://www.vbbonline.de/index.php?cat=4&sCat=171&id_language=1

wysłane przez Luke_Police  163

mkubien napisał(a):

> A lista członków > jest dostępna pod adresem: > http://www.vbbonline.de/index.php?cat=4&sCat=171&id_language=1

A orientujesz się może, w jakim zakresie można korzystać z komunikacji miejskiej na bilecie BBT w Eberswalde i Schwedt? Widzę, że przewoźnicy miejscy występują w tym spisie.

-- Najtrudniejszą częścią publikacji zdjęcia w galerii jest wymyślenie właściwego opisu dla niego.

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> A orientujesz się może, w jakim zakresie można korzystać z > komunikacji miejskiej na bilecie BBT w Eberswalde i Schwedt? > Widzę, że przewoźnicy miejscy występują w tym spisie.

No to ja odpowiem. Jak najbardziej można na bilecie BBT w Eberswalde i Schwedt korzystać z komunikacji miejskiej. Jak dobrze pamiętam już powinny zacząć przychodzić nowe przegubowe trolejbusy marki Solaris.