Forum

Po prostu, piękno i moc...

zdjęcie
Po prostu piękno i moc...
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Mazur

Zamiast puścić coś ciekawszego na tym pociągu to Ci puszczają skapciałego czajnika.. Mają szwaby tyle tych maszyn muzealnych a puszczają takie byle co:/

wysłane przez Lukasy

Kwestia gustu. Mnie się podobał, tylko słabo dymił.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez margor

Mazur napisał(a):

> Zamiast puścić coś ciekawszego na tym pociągu to Ci > puszczają skapciałego czajnika.. Mają szwaby tyle tych > maszyn muzealnych a puszczają takie byle co:/

No bez przesady, właśnie to była piękna muzealna maszyna z 1942 roku i po późniejszej modernizacji. A BR03 już odwiedziła Szczecin i pewnie jeszcze nie raz przyjedzie. Osobiście się ciesze, że przyjechał parowóz, a nie diesel w zastępstwie (jak już przecież było).

Gdyby wszystkie nasze parowozy były w takim dobrym stanie... Przecież obecnie w Polsce jest czynna tylko jedna Ty2 w Chabówce, nie licząc "grzałki" w Lesznie.

wysłane przez Bauer

margor napisał(a):

> No bez przesady, właśnie to była piękna muzealna maszyna z > 1942 roku i po późniejszej modernizacji.

Też mi atrakcja, hitlerowski parowóz... Nie zdziwię się jak się okaże że ludzi do obozów woził. Mazur ma racje, mają tyle innych maszyn że mogli by coś innego przysłać, nawet diesla.

-- "Na nocce nie będzie ogniska bo w STMKM nie ma kto umyć grilla"

wysłane przez MQ ?

Po pierwsze organizator imprezy nazywa się "Berlin macht Dampf", więc logiczne jest, że przyjeżdża parowóz.

Po drugie jest to impreza organizowana przez Niemców i dla Niemców, którzy zapłacili po to, żeby przejechać się pociągiem prowadzonym z parowozem. Zapłacą, żeby przylecieć statkiem kosmicznym, to będzie statek kosmiczny.

Po trzecie pociąg można był za darmo fotografować i zwiedzać. Niestety polskie środowisko mikoli ma to do siebie, że zawsze mu się coś nie podoba, zwłaszcza, jeśli to coś jest za darmo. Ale nikt przecież nikogo nie zmuszał do "ganiania" za tym pociągiem. Nie podoba się - nie oglądaj. Chcesz coś innego - zapłać i wynajmij sobie.

Po czwarte tekst o obozach jest niesmaczny, a na pewno to forum nie jest miejscem na prezentowanie tego typu wypowiedzi.

wysłane przez margor

mkubien napisał(a):

> Po pierwsze organizator imprezy nazywa się "Berlin macht Dampf", > więc logiczne jest, że przyjeżdża parowóz.

Niestety, ale sama nazwa o niczym nie świadczy. Rok temu, 14 czerwca 2008 roku, pociąg zorganizowany przez "Berlin macht Dampf" był prowadzony lokomotywą BR119 - przyjazd parowozu został w ostatniej chwili odwołany z powodu zagrożenia pożarowego.

wysłane przez MQ ?

margor napisał(a):

> Niestety, ale sama nazwa o niczym nie świadczy. Rok temu, 14 czerwca > 2008 roku, pociąg zorganizowany przez "Berlin macht Dampf" był > prowadzony lokomotywą BR119 - przyjazd parowozu został w ostatniej > chwili odwołany z powodu zagrożenia pożarowego.

Wiem, ale sam podałeś powód zmiany lokomotywy, który był niezależny od organizatorów. Założenie jest takie, że pociąg prowadzi parowóz i narzekanie, że znowu przyjechał parowóz jest IMO pozbawione sensu.
mkubien napisał(a):

> Wiem, ale sam podałeś powód zmiany lokomotywy, który był > niezależny od organizatorów. Założenie jest takie, że pociąg > prowadzi parowóz i narzekanie, że znowu przyjechał parowóz jest IMO > pozbawione sensu.

Oj nie zawsze ich imprezy prowadzi parowóz. Z imprez odbywających się jeszcze w tym roku a organizowanych Dampffreude Berlin e.V. mamy: - 27.6.2009 - wyprawa do Ralswiek elektrowozem E18 - 4.7.2009 - wyprawa do Halle - E18 - 8.8.2009 - Warnemuende - BR119 - 12.9.2009 - Liberec - BR119 (w części tylko BR52.80) - 10.10.2009 - Weimar - BR119 - 31.10.2009 - rundy wokół Berlina - BR119 i BR52.80 - 12.12.2009 - Seiffen - BR119 i BR52.80 - 13.12.2009 - Lubeka - BR119 - 20.12.2009 - Annaberg - BR119 i BR52.80

Dodatkowo jak pamiętam, gdy rok temu przyjechał "U-Boot" to też miłośnicy go fotografowali.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez margor

mkubien napisał(a):

i narzekanie, że znowu przyjechał parowóz jest IMO > pozbawione sensu.

Ja osobiście bardzo się ciesze, że przyjechała do Szczecina ładnie utrzymana maszyna, na którą miło było popatrzeć. Parowozy towarowe mają swój urok. Jeszcze będzie dużo okazji, żeby podziwiać następne.
mkubien napisał(a):

> Po pierwsze organizator imprezy nazywa się "Berlin macht Dampf", > więc logiczne jest, że przyjeżdża parowóz.

A czasami w ramach "Berlin macht Dampf" jedzie nie tylko parowóz.

> Po drugie jest to impreza organizowana przez Niemców i dla > Niemców, którzy zapłacili po to, żeby przejechać się > pociągiem prowadzonym z parowozem. Zapłacą, żeby przylecieć > statkiem kosmicznym, to będzie statek kosmiczny.

Przez internet można było kupić bilety na przejazd i jechać z Berlina, tylko uprzednio trzeba było tam pojechać. Więc nie tylko dla Niemców.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez Lukasy

margor napisał(a):

> Przecież obecnie w Polsce jest czynna tylko jedna Ty2 w > Chabówce, nie licząc "grzałki" w Lesznie.

Ponoć jeszcze w lokomotywowni Kolei Mazowieckich w Tłuszczu stoi jeden wrak, który jeszcze nie tak dawno robił za kotłownię dla budynku tejże. Po oddaniu do użytku centralnego ogrzewania, parowóz-grzałka stał się zbędny, ale nie wiem, czy już go pocięli.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez margor

Lukasy napisał(a):

> Ponoć jeszcze w lokomotywowni Kolei Mazowieckich w Tłuszczu > stoi jeden wrak, który jeszcze nie tak dawno robił za > kotłownię dla budynku tejże. Po oddaniu do użytku centralnego > ogrzewania, parowóz-grzałka stał się zbędny, ale nie wiem, > czy już go pocięli.

A nawet 2 wraki, które niegdyś pełniły rolę "grzałek":

Ty2-220 http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=ty2-220

Ty2-1226 http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=ty2-1226