Forum

Łobez - Świdwin. Do czwartku autobusem zamiast pociągiem

PKP Przewozy Regionalne zapewniają, że utrudnienia dla pasażerów podróżujących na szlaku z Łobza do Świdwina potrwają tylko kilka dni i zakończą się w czwartek 10 września. Przyczyną zmian w rozkładzie jazdy są prace torowe na wspomnianym odcinku.
Czyżby szlifowanie szyn na wyremontowanym odcinku?
Jakiś czas temu jak jechałem do Gdańska zauważyłem, że w trakcie prac zostało przygotowane miejsce na 2 tor. Zastanawia mnie po co z kilkuletnim wyprzedzeniem przygotowywać inwestycję, gdzie po takim czasie - a chyba będzie to rok 2012 - trzeba będzie ponownie przygotować teren. No ale cóż- jak nie ma kasy to nie ma toru, a jest jedynie prowizorka.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
zack1989 napisał(a):

> Jakiś czas temu jak jechałem do Gdańska zauważyłem, że > w trakcie prac zostało przygotowane miejsce na 2 tor.

Mi to bardziej wygląda, na oczyszczenie nasypu ze wszystkich chwastów, krzaków i drzewek, które tam rosły niż na przygotowanie pod 2 tor. Po za tym, szeroki nasyp był idealny do wykorzystania jako droga dla koparek itp. stąd może też wynikło jego wyrównanie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Tak to raczej tylko oczyszczanie nasypu dla sprzętu, choć odbudowa drugiego toru jest w planach. Przed wojną linia do Gdańska była cała dwutorowa ale nasi rosyjscy "sojusznicy" zabrali jeden tor (od Runowa)do siebie dlatego jest tyle miejsca.
Pt47 napisał(a):

> Tak to raczej tylko oczyszczanie nasypu dla sprzętu, choć > odbudowa drugiego toru jest w planach. Przed wojną linia do > Gdańska była cała dwutorowa ale nasi rosyjscy "sojusznicy" > zabrali jeden tor (od Runowa)do siebie dlatego jest tyle miejsca.

Cała linia dwutorówką na pewno nie była. Patrząc od strony Szczecina drugi tor był na pewno na odcinku Runowo - Koszalin oraz Słupsk - Lębork. Nie jestem pewien co do odcinka Koszalin - Słupsk, natomiast między Lęborkiem a Wejherowem drugiego toru nie było nigdy.