Forum

Wagony do Warszawy

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ktoś wie co będzie ciągnęło te piętrusy do Warszawy Wschodniej na InterRegio?

wysłane przez Sakorius

Krasiu napisał(a):

> Ktoś wie co będzie ciągnęło te piętrusy do Warszawy > Wschodniej na InterRegio?

Do ciągnięcia tychże składów, będą używane trzy byki w malowaniu PKP Cargo, które będą na stałe przydzielone na szopie Szczecin Wzgórze Hetmańskie. Lokomotywy będą dzierżawione od Cargo, a będą to numery 125, 175 i 907. Obsługę lokomotyw (maszynistę) zapewnia PR Szczecin, natomiast przeglądy PK będą wykonywane na szopie Szczecin Port Centralny.

wysłane przez zack1989 12

Sakorius napisał(a):

> Do ciągnięcia tychże składów, będą używane trzy byki w > malowaniu PKP Cargo (...)

Szkoda, że nie udało się nam wydzierżawić jakieś nowszej i szybszej lokomotywy, tak jak Bydgoszcz wydzierżawiła TRAXXa dla swojego IR.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Mareczek 5

zack1989 napisał(a):

> Szkoda, że nie udało się nam wydzierżawić jakieś nowszej i > szybszej lokomotywy, tak jak Bydgoszcz wydzierżawiła TRAXXa dla > swojego IR.

Bydgoszcz nie wydzierżawiła, tylko Przewozy Regionalne wzięły w leasing, a wiąże się to z obsługą IR w tamtej okolicy ze wzgledu na stacjonowanie Traxx'a w Toruniu Kluczykach, gdzie PR-y mają swoją "najlepszą" szopę.

Ponadto plan zakłada leasing 10 lokomotyw (choć słyszałem wersję 15) i obsługę innych IR-ów, także tych kursujących do Szczecina. Po prostu trzeba poczekać.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez zack1989 12

Mareczek napisał(a):

> Bydgoszcz nie wydzierżawiła, tylko Przewozy Regionalne wzięły w > leasing, a wiąże się to z obsługą IR w tamtej okolicy ze > wzgledu na stacjonowanie Traxxa w Toruniu Kluczykach, gdzie PR-y > mają swoją "najlepszą" szopę.

Chodziło mi o tamtejszy Zakład Przewozów Regionalnych.

> Ponadto plan zakłada leasing 10 lokomotyw (choć słyszałem > wersję 15) i obsługę innych IR-ów, także tych kursujących do > Szczecina. Po prostu trzeba poczekać.

Ale mówisz o leasingu TRAXXów, czy ogólnie o jakichkolwiek lokomotywach? No i czy Railpool ma ich aż tyle (w ogóle co to za firma?).

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Mareczek 5

zack1989 napisał(a):

> Ale mówisz o leasingu TRAXXów, czy ogólnie o jakichkolwiek > lokomotywach? No i czy Railpool ma ich aż tyle (w ogóle co to za > firma?).

Obecny Traxx jest pierwszy z pakietu 10/15 lokomotyw tej serii. Czy pozostałe będą Railpola, nie mam pojęcia.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez manieQ1991 10

Sakorius napisał(a):

> a będą to numery 125, 175 i 907.

Dzisiaj na IR Portowiec z Warszawy Wschodniej przyjechał ET22-910.

wysłane przez Sakorius

manieQ1991 napisał(a):

> Dzisiaj na IR Portowiec z Warszawy Wschodniej przyjechał > ET22-910.

Tak, w dniu dzisiejszym z Warszawy przyjechała tamtejsza maszyna, która po przyjeździe na Wzgórze Hetmańskie, udała się na Port Centralny. Jest to wyjątek, ponieważ szczecińskie maszyny muszą "wpisać się" w obieg.

wysłane przez manieQ1991 10

Sakorius napisał(a):

> > Tak, w dniu dzisiejszym z Warszawy przyjechała tamtejsza maszyna,

Na boku maszyny widniał napis "Zachodniopomorski Zakład Spółki".

wysłane przez (użytkownik usunięty)

No i wybuchł skandal, bo podstawione w Warszawie wagony były w stanie rozkładu. Bez ogrzewania, gazety w szparach w oknach, zafajdane toalety (już na Centralnej), brak wody w umywalkach. Więcej w poniedziałkowej GW

wysłane przez Sakorius

manieQ1991 napisał(a):

> Na boku maszyny widniał napis "Zachodniopomorski Zakład > Spółki".

Faktycznie, mój błąd ;-)