Forum

Oby takie składy gościły na naszych szlakach jak...

zdjęcie
Oby takie składy gościły na naszych szlakach jak najdłużej
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Opis odcinków na odwrót.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Co do opisu - czyli lepiej, żeby nie jechał żaden pociąg zamiast tradycyjnego składu wagonowego, niż miałby to być lekki i tani spalinowy wagon morowy.spalinowy zespół trakcyjny? Ekonomia jest bezlitosna, trzeba odłożyć sentymenty na bok... Fajnie jest sobie pofocić takie pociągi, ale kto ma za to płacić?

wysłane przez Bodek

Najprawdopodobniej to ostatni rozkład jazdy, w którym możliwe jest spotkanie klasycznego pociągu z lokomotywą na trasie Szczecinek - Słupsk. W RJ 2010/2011 pojawią się tam zarówno pomorskie, jak i zachodniopomorskie SZT. Powoli, acz nieubłaganie klasyka odchodzi do przeszłości.

wysłane przez marko 4

Bodek napisał(a):

> Najprawdopodobniej to ostatni rozkład jazdy, w którym > możliwe jest spotkanie klasycznego pociągu z lokomotywą na > trasie Szczecinek - Słupsk.

Zwiedziliśmy sobie ostatnio z kolegą postojówkę w Słupsku i z tego co się dowiedzieliśmy od miejscowych kolejarzy, to od czerwca na trasę Szczecinek - Słupsk - Szczecinek wchodzą pomorskie szynobusy. Podobno SA132 itp. ale nie zdziwiłbym się jakby Chojnice wystawiły np. "mega" zestaw 2xSN81. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże, zobaczymy w czerwcu.

-- Ten trzeci i najgłupszy...

wysłane przez Kriz8

marko napisał(a):

> Zwiedziliśmy sobie ostatnio z kolegą postojówkę w Słupsku > i z tego co się dowiedzieliśmy od miejscowych kolejarzy, to > od czerwca na trasę Szczecinek - Słupsk - Szczecinek wchodzą > pomorskie szynobusy. Podobno SA132 itp. ale nie zdziwiłbym > się jakby Chojnice wystawiły np. "mega" zestaw 2xSN81. Co z > tego wyjdzie? Czas pokaże, zobaczymy w czerwcu.

Eee, chyba jednak po czerwcu. Poza tym, wbrew oznaczeniu, dwa "eseny" = dwóch maszynistów, więc to chyba nie przejdzie. Ta konstrukcja mimo nowych barw nie wygląda zbyt solidnie, ale na Słupsk - Ustka poza sezonem byłaby jak znalazł.

-- Psy szczekają, karawana idzie dalej...

Pokemony atakują...

wysłane przez marko 4

Kriz8 napisał(a):

> Eee, chyba jednak po czerwcu.

No powiedział wyraźnie "od czerwca" :P

> Poza tym, wbrew oznaczeniu, dwa > "eseny" = dwóch maszynistów, więc to chyba nie przejdzie.

Nie no, tak bardziej w żartach o tych SN81 napisałem, przecież to zbyt ciasne na potoki tej trasy.

> Ta > konstrukcja mimo nowych barw nie wygląda zbyt solidnie, ale na > Słupsk - Ustka poza sezonem byłaby jak znalazł.

Słupsk - Ustka, może na Kościerzyne dadzą albo na przywracane od mniej więcej 5 lat Nakło. No i ciekawy jestem co też NEWAG dostarczy w czerwcu województwu pomorskiemu.

-- Ten trzeci i najgłupszy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bodek

marko napisał(a):

> > Zwiedziliśmy sobie ostatnio z kolegą postojówkę w Słupsku > i z tego co się dowiedzieliśmy od miejscowych kolejarzy, to > od czerwca na trasę Szczecinek - Słupsk - Szczecinek wchodzą > pomorskie szynobusy. Podobno SA132 itp. ale nie zdziwiłbym > się jakby Chojnice wystawiły np. "mega" zestaw 2xSN81. Co z > tego wyjdzie? Czas pokaże, zobaczymy w czerwcu.

Na nowy RJ Pomorskie szykuje na tę linię SA102, więc niewykluczone, że już od czerwca część pociągów będzie tymi SZT-ami obsługiwana. Ostatnio ściągneli sobie do kompletu trzecią sztukę (nr 001) z Jeleniej Góry. Dotąd mieli 2 x SA102 i 2 x SA101. Poza tym coś pewnie dostaną w tym roku od Newagu. SA132 bym się tam na razie nie spodziewał. To póki co ich najlepszy sprzęt i wykorzystują go głównie do obsługi Helu i Kościerzyny od strony Gdyni.