Forum

Eurosprinter po raz kolejny

Dziś skład IR "Portowiec" przyciągnęła lokomotywa ES 64 F4-450.

wysłane przez zack1989 12

Warto dodać, że zazdrosne InterCity wyleasingowało 5 tych lokomotyw od Dispoloka do obsługi "Berlin-Warszawa Express", oraz do "Jana Kiepury".

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Wojciech

zack1989 napisał(a):

> Warto dodać, że zazdrosne InterCity wyleasingowało 5 tych > lokomotyw od Dispoloka do obsługi "Berlin-Warszawa Express", > oraz do "Jana Kiepury".

Leasing jest spowodowany brakiem odpowiedniej ilości czynnych lokomotyw serii EP09. Więc gdzie tu zazdrość spółki IC?

-- "Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez zack1989 12

Wojciech napisał(a):

> Leasing jest spowodowany brakiem odpowiedniej ilości czynnych > lokomotyw serii EP09. Więc gdzie tu zazdrość spółki IC?

Mówiąc o zazdrości miałem na myśli fakt, że PR wcześniej też wzięło w leasing te same lokomotywy. Taka ironia ;-)

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Kriz8 35

Marko jak wróci ze zmiany, to wrzuci odpowiednie info.

Od dziś zamiast osobówki Kamień Pom. - Poznań na EN57, kursuje dzielony kibel Kamień Pom. - Szczecin, a na odcinku Szczecin - Poznań osobowy na wagonach ciągnięty Eurosprinterem. Dziś ciągnięty lokomotywą, która przyciągnęła "Portowca". W drugą stronę ma być podobnie, Poznań - Szczecin skład na ES, jednostka od Szczecina do Kamienia Pomorskiego. Póki co taki stan ma trwać do bodajże 15 maja, więc fociści na szlak :-). Podejrzewam, że lok przyjeżdżający na osobówce przechodzić będzie na "Portowca" do Warszawy, a wracający z Warszawy na "Portowcu" przechodzić będzie codziennie na osobówkę. W końcu te lokomotywy opłacalne są jak pracują na maxa, a nie jak stoją po 5 godzin na stacji zwrotnej. Gwoli ścisłości, osobowy do Poznania: ES+B+B+Bmnopux.

-- Psy szczekają, karawana idzie dalej...

Pokemony atakują...

wysłane przez Bodek

Kriz8 napisał(a):

> Marko jak wróci ze zmiany, to wrzuci odpowiednie info. > > Od dziś zamiast osobówki Kamień Pom. - Poznań na EN57, > kursuje dzielony kibel Kamień Pom. - Szczecin, a na odcinku > Szczecin - Poznań osobowy na wagonach ciągnięty > Eurosprinterem.

Dodajmy do tego że w sezonie (w okresie kursowania IR z Wrocławia do Świnoujścia) na składach wagonowych pojadą też wybrane pociągi regionalne Szczecin - Świnoujście - Szczecin. Chodzi o lepsze wykorzystanie taboru - wagonów jak i lokomotyw, by nie stały 20 godzin w Świnoujściu w oczekiwaniu na powrót. D ziś trudno natomiast powiedzieć, czy będą to Eurosprintery, czy "zwykłe" byki z PKP Cargo.