Forum

"Piratem" do Kołobrzegu

W sobotę, 29 maja w ramach obchodów Dnia Dziecka, podobnie jak przed laty, na trasę Poznań - Kołobrzeg - Poznań wyruszy specjalny pociąg pospieszny "Pirat", prowadzony parowozem z lokomotywowni w Wolsztynie. Najprawdopodobniej obsługę zapewni maszyna serii Pm36.

wysłane przez lukaszenko 16

margor napisał(a):

> Tegom chciał :) > > http://picasaweb.google.com/Festung.Kolberg.1807/ReinkarnacjaBocznicyPortowejWKoObrzegu#

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do torów kolejowych w środku miasta. Trochę to śmiesznie będzie wyglądało: po chodniku idzie pani z dzieckiem w wózku a pół metra obok niej przejadą dwie SM42 i 25 kontenerów plus 15 wagonów z drewnem(to jest przykład) :D

-- Robiła babcia na drutach, przejechał tramwaj i spadła...

wysłane przez wojtazz 42

Ciekawe czy zadbają najpierw o uprzątnięcie aut, które gromadnie stoją na bocznicy do portu, czy będzie prowizorka i wielkie zaskoczenie, że nie da się jechać bo nie ma jak aut przeskoczyć...

wysłane przez RJawdyk

Nie byłbym tego taki pewien, czy da radę wjechać do portu. W długi weekend majowy stan torowiska był taki, że zaraz za przejazdem na ul. Solnej szyny były zdemontowane w celu wymiany podkładów. Jeżeli poszli z wymianą dalej to czy się wyrobią? Do tego rozjazd w ciągu ul. Towarowej odchwaszczony i odkopany, natomiast dalej tok szynowy zasypany piachem po same główki.

wysłane przez margor

RJawdyk napisał(a):

> Nie byłbym tego taki pewien, czy da radę wjechać do portu. > W długi weekend majowy stan torowiska był taki, że zaraz > za przejazdem na ul. Solnej szyny były zdemontowane w celu > wymiany podkładów.

Stan odcinka torów na 3 maja 2010. http://picasaweb.google.pl/Festung.Kolberg.1807/ReinkarnacjaBocznicyPortowejWKoObrzegu#5471169176092225698

> Jeżeli poszli z wymianą dalej to czy > się wyrobią? Do tego rozjazd w ciągu ul. Towarowej > odchwaszczony i odkopany,

Wymieniono podrozjazdnice i naprawiono mechanizm zwrotnicowy. http://picasaweb.google.pl/Festung.Kolberg.1807/ReinkarnacjaBocznicyPortowejWKoObrzegu#5432202786166649874

> natomiast dalej tok szynowy > zasypany piachem po same główki.

Tor został oczyszczony zimą i jest przejezdny. http://picasaweb.google.pl/Festung.Kolberg.1807/ReinkarnacjaBocznicyPortowejWKoObrzegu#5409613160900595778

Jest duża szansa, że tor w następnym tygodniu będzie już przejezdny.

wysłane przez RJawdyk

margor napisał(a):

> Tor został oczyszczony zimą i jest przejezdny. > http://picasaweb.google.pl/Festung.Kolberg.1807/ReinkarnacjaBocznicyPortowejWKoObrzegu#5409613160900595778 > > Jest duża szansa, że tor w następnym tygodniu będzie już > przejezdny.

A widziałeś jak to wygląda dalej w stronę bosmanatu? Tutaj to jeszcze nie jest źle, ale do latarni to muszą udrożnić.

wysłane przez margor

RJawdyk napisał(a):

> A widziałeś jak to wygląda dalej w stronę bosmanatu? Tutaj to > jeszcze nie jest źle, ale do latarni to muszą udrożnić.

Tylko ostatni odcinek na Nabrzeżu Pilotowym jest zapiaszczony, ponieważ na niego już nie wjeżdżała PLK-owska drezyna WM-15 sprawdzająca stan torów.

http://informacje.kolobrzeg.pl/?p=914
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez margor

Stan torów na 21 maja 2010, godzina 21:30: - bocznica nieprzejezdna!

Zdjęte szyny w parku obok Regionalnego Centrum Kultury, w ziemi leżą nowe podkłady. Przez ostatnie 3 tygodnie praca idzie w ślimaczym tempie.

wysłane przez MaK

margor napisał(a):

> Świeże fotki z niedzieli: > > http://picasaweb.google.com/Festung.Kolberg.1807/ReinkarnacjaBocznicyPortowejWKoObrzegu#5474832147498593778

Ta D1 na pierwszej focie jest prawie jak "wykopalisko archeologiczne".

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...

wysłane przez michaux

Pany, a gdzie jest rozkład jazdy tegorocznego Pirata? Nie mogę nic znaleźć ani na stronach Parowozowni, ani tpwp. Macie jakieś info?

wysłane przez margor

michaux napisał(a):

> Pany, a gdzie jest rozkład jazdy tegorocznego Pirata? Nie > mogę nic znaleźć ani na stronach Parowozowni, ani tpwp. > Macie jakieś info?

TPWP nie jest organizatorem "Pirata".

wysłane przez Bodek

margor napisał(a):

> michaux napisał(a):

> > Pany, a gdzie jest rozkład jazdy tegorocznego Pirata? Nie > > mogę nic znaleźć ani na stronach Parowozowni, ani tpwp. > > Macie jakieś info? > > TPWP nie jest organizatorem "Pirata".

Organizatorem jest Województwo Wielkopolskie, a przewoźnikiem są Przewozy Regionalne. Przejazd jest bezpłatny, ale należy wcześniej (można już dziś) zgłosić się do informacji (lub jakiejś kasy biletowej - dokładnie nie wiem) na dworcu w Poznaniu po odbiór bezpłatnego biletu, bo ilość miejsc jest ograniczona (podobno można dokonać rezerwacji telefonicznie). Oficjalnej informacji o rozkładzie jeszcze nie ma, bo PR czekają na kaskę od UM Wlkp :) Prawdopodobnie jutro będę ją miał, to zamieszczę tu stosowne info.

wysłane przez Bodek

Bodek napisał(a):

> Organizatorem jest Województwo Wielkopolskie, a przewoźnikiem > są Przewozy Regionalne. Przejazd jest bezpłatny,

O już jest informacja na ten temat tu: http://www.rynek-kolejowy.pl/15971/Wielkopolska__Dzieciom_z_Przewozami_Regionalnymi_.htm