Forum

Szlaki wąskotorowe

Tory kończą się kawałek za stacją w Dobrej Nowogardzkiej; fizycznie nie istnieje już linia na Resko, a także odcinek Resko - Skrzydłowo.

wysłane przez Luke_Police  163

Istnienie linii Dobra - Stargard ogranicza się w zasadzie to istnienia samych torów, których ciągłość jest przerwana przynajmniej w kilku miejscach. Są miejsca, gdzie tory zarosły drzewami wysokimi na kilka metrów, gdzieniegdzie też zalano je asfaltem na przecięciach z ulicami (choćby z Drogą Wojewódzką nr 106). Natomiast z roku na rok, stan samego torowiska się pogarsza z uwagi na korozję oraz zarastanie coraz wyższą roślinnością.

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Warto wspomnieć, że u mnie w Ińsku tory to już historia, nawet podkłady ciężko znaleźć. Ale ktoś w gminie przed wyborami rzucał temat odbudowy kolejki, jednak chyba nie wiedzą, że trzeba by budować wszystko od zera. Niestety, bo za młodego jeździłem często kolejką, maszyniści dawali posterować nawet ;-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

Jeżeli chodzi o Stepnice, to torów nie ma chyba od 2 lat. Stacje składająca się z około 4 torów stacyjnych zrównano z ziemia. Ale chyba są jeszcze pozostałości torów na wjeździe do portu rybackiego.

Jeżeli idzie o szlak do Widzeńska do zrobiono z niego ścieżkę rowerową usuwając wszystko co mogło świadczyć o istnieniu tam torów w przeszłości. Najśmieszniejsze jest to, że nikt tą ścieżka nie jeździ. Bo po co mam jechać ścieżka o podłożu kamieni, skoro obok mam piękny asfalt.

Obiło mi się o uszy, że gdyby nie zlikwidowali tych torów, mogli by w unii wyciągnąć pokaźną kwotę...

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...