Forum

Postoje składów

wysłane przez kolejarzpkp

Witam! Jestem tutaj nowy, jestem z Kostrzyna (więc prawie że okolica). O cóż się rozchodzi? A więc bawię się programem BAHN. Buduje się tam symulację ruchu ulicznego, komunikację miejską, i co najważniejsze kolej. Otóż wybudowałem symulację województwa lubuskiego którą można pobrać z oficjalnej strony BAHN. Jednak niedawno z nudów, rozbudowałem ją trochę, budując Szczecin (trochę węzła, Główny, Podjuchy, Wzgórze Hetmańskie-> kiblowisko), a i nawet Świnoujście. I teraz takie pytanie, gdzie mają postój składy IR w Szczecinie, a gdzie PIC. I oraz ciekawi mnie fakt, gdzie PRy składują składy w Świnoujściu? Będę wdzięczny za odpowiedź, ewentualna prośba o plany stacji (całe SPC, Dąbie, Stargard Sz.) Z góry dziękuje i pozdrawiam, Bartekj

wysłane przez mxk

kolejarzpkp napisał(a):

> Witam! > Jestem tutaj nowy, jestem z Kostrzyna (więc prawie że > okolica). O cóż się rozchodzi? > A więc bawię się programem BAHN. Buduje się tam > symulację ruchu ulicznego, komunikację miejską, i co > najważniejsze kolej. Otóż wybudowałem symulację > województwa lubuskiego którą można pobrać z oficjalnej > strony BAHN. Jednak niedawno z nudów, rozbudowałem ją > trochę, budując Szczecin (trochę węzła, Główny, > Podjuchy, Wzgórze Hetmańskie-> kiblowisko), a i nawet > Świnoujście. I teraz takie pytanie, gdzie mają postój > składy IR w Szczecinie, a gdzie PIC. I oraz ciekawi mnie > fakt, gdzie PRy składują składy w Świnoujściu? > Będę wdzięczny za odpowiedź, ewentualna prośba o plany > stacji (całe SPC, Dąbie, Stargard Sz.) > Z góry dziękuje i pozdrawiam, Bartekj

PIC zjeżdża na stację postojową "Zaleskie Łęgi" (w pobliżu Portu Centralnego), co do IR nie wiem (z obserwacji na Głównym zauważyłem, że zjeżdżają w stronę Wzgórza Hetmańskiego, ale mogę się mylić). W Świnoujściu składy "nocują" na stacji Świnoujście Port (w galerii znalazłem nawet zdjęcie: http://fotokolej.mkm.szczecin.pl/big/2008/1201635226.jpg). Pozdrawiam

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez Mariusz_W 2

mxk napisał(a):

> W Świnoujściu składy"nocują" na stacji Świnoujście Port (w galerii > znalazłem nawet zdjęcie: > http://fotokolej.mkm.szczecin.pl/big/2008/1201635226.jpg).

Świnoujście Port nie jest stacją, tylko przystankiem osobowym i składa się z jednego toru. Te tory, na których stoją pociągi na przedstawionym zdjęciu są przypisane do stacji Świnoujście.

wysłane przez mxk

Mariusz_W napisał(a):

[ciach]

Pisząc chyba za mocno zasugerowałem się stopką pod zdjęciem. Dzięki za wyjaśnienie ;)

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez Bodek

Mariusz_W napisał(a):

>  > Świnoujście Port nie jest stacją, tylko przystankiem osobowym > i składa się z jednego toru. Te tory, na których stoją > pociągi na przedstawionym zdjęciu są przypisane do stacji > Świnoujście.

Zatem ciekaw jestem czy PLK w przypływie swojej innowacyjności w interpretacji przepisów, po wejściu w życie nowego RJ nie uwali tego przystanku dla pociągów Regio, tak jak będzie to miało miejsce w przypadku wielu innych przystanków na sieci, w tym np. Kalisza Pomorskiego Miasto, który póki co z RJ 2010/2011 wypadł (nie można do niego zamawiać tras pociągów).

wysłane przez Mariusz_W 2

Bodek napisał(a):

> [ciach!]

Jeśli PLK wprowadzi swój idiotyczny pomysł zakazania jazdy do kilometra, to w przypadku Świnoujścia Portu można by zrobić tak, aby Świnoujście Port uznać za tor z peronem stacji Świnoujście.

wysłane przez MaK

kolejarzpkp napisał(a):

> ewentualna prośba o plany stacji (całe SPC, Dąbie, Stargard Sz.)

Z tym będzie gorzej. Ewentualne plany poglądowe stacji możesz zdobyć na stronie Adama Karwata http://semaforek.xt.pl

Oficjalnych planów schematycznych nie uzyskasz, ponieważ jest to pod ścisłą tajemnicą spółki PKP PLK S.A.

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez kolejarzpkp

MaK napisał(a):

> Z tym będzie gorzej. Ewentualne plany poglądowe stacji > możesz zdobyć na stronie Adama Karwata http://semaforek.xt.pl >  > Oficjalnych planów schematycznych nie uzyskasz, ponieważ jest > to pod ścisłą tajemnicą spółki PKP PLK S.A.

Jednak ciężko jest odtworzyć rejon SPC ze zdjęć satelitarnych. Planów poglądowych brak, ale coś tam wymyślę. Ogólnie w symulacji nie skupiam się na ruchu towarowym, jednak dodaję go jako urozmaicenie. Plany na stronie pana Krawata niejednokrotnie mają niewielkie błędy, lecz ogólnie są ok, tak też odtworzyłem stację Szczecin Główny. Świnoujście odtworzyłem ze zdjęć, i myślę że na możliwości BAHN wyszło to bardzo dobrze.

wysłane przez lukien213

kolejarzpkp napisał(a):

> Jednak ciężko jest odtworzyć rejon SPC ze zdjęć > satelitarnych. Planów poglądowych brak, ale coś tam wymyślę.

A próbowałeś mapy topograficzne z Geoporalu? Na nich jest zaznaczony układ torowy dość dokładnie łącznie z opisanymi budynkami. Zobacz na ten link (tylko zaznacz sobie po lewej "skany map topograficznych"): http://tiny.pl/ht3wc

wysłane przez kolejarzpkp

lukien213 napisał(a):

> A próbowałeś mapy topograficzne z Geoporalu? Na nich jest > zaznaczony układ torowy dość dokładnie łącznie z opisanymi > budynkami. Zobacz na ten link (tylko zaznacz sobie po lewej "skany > map topograficznych"): > http://tiny.pl/ht3wc

dziękuje, materiał dość dobry. Z pewnością powinien się przydać przy odtworzeniu torowisk. Jak na razie na węźle Szczecińskim dodałem pociągi REGIO w kierunkach na Kostrzyn, Świnoujście (z odnogą do Kamienia) i Gambow/Tantow. Dodałem też EIC Chrobry i Prus-a. No i są już TLK z/do Krakowa Płaszowa i Łodzi Kaliskiej.

wysłane przez Mariusz_W 2

Bartek, jeśli mimo wszystko chcesz dokładnie odwzorować układ torowy, to nie pozostaje nic innego jak osobiści jeździć z aparatem fotograficznym, wydrukowanym planem z Geoportalu i notatnikiem. BAHN ma ogromne możliwości – można w nim odwzorować praktycznie każdą stacje z wyjątkiem obrotnic i przesuwnic. Oczywiście, częściowo odbywa się to kosztem utrzymania prawidłowości skali. No i jednak sporo trzeba poświęcić na to czasu, ale jak już coś robić, to porządnie. :-)