Forum

Kolej przybliża Szczecin do wielu miast w Polsce

Do Wrocławia mamy bliżej o 9 km, do Warszawy o 8 km. Choszczno przybliżyło się do Szczecina o 3 km. Nawet Świnoujście jest o 2 km bliżej Międzyzdrojów. Przez całe lata kolej zawyżała odległości, a pasażerowie przepłacali.

wysłane przez qba111

"Różnicę dostrzegą nawet pasażerowie krótkiej, ale bardzo popularnej trasy Stargard Szczeciński-Police."

Chyba chodziło o Dolice, bo na pewno nie o Police. ;p
No z artykułu można się dowiedzieć, że mamy nawet spółkę InterRegio... Poziom artykułów dotyczących kolei jest żałosny :/

wysłane przez lukaszenko 11

Z ciekawości sprawdziłem internetowy rozkład jazdy na stronie PKP. I wcale tych zmian tam nie wprowadzili. Bo skoro między Szczecinem a Kostrzynem "ucięto" 4km, to ja, jadąc z Zielonej Góry powinienem mieć do pokonania 202km a nie 206km jak to jest na tym rozkładzie. A przecież te zmiany weszły już 12 lipca a jest 21 lipca więc co jak co, ale przez ponad tydzień mogliby już to poprawić.

PS. A te 9km ze Szczecina do Wrocławia to przez Poznań czy Zieloną Górę?

-- Robiła babcia na drutach, przejechał tramwaj i spadła...
lukaszenko napisał(a):

> Z ciekawości sprawdziłem internetowy rozkład jazdy na > stronie PKP. I wcale tych zmian tam nie wprowadzili. Bo skoro > między Szczecinem a Kostrzynem "ucięto" 4km, to ja, jadąc > z Zielonej Góry powinienem mieć do pokonania 202km a nie > 206km jak to jest na tym rozkładzie. A przecież te zmiany > weszły już 12 lipca a jest 21 lipca więc co jak co, ale > przez ponad tydzień mogliby już to poprawić.

Ja nie ufam temu internetowemu rozkładowi. Często z opóźnieniem wprowadzają informacje o kursowaniu pociągów, albo błędnie informują o okresie kursowania danego pociągu. Dlatego ja najczęściej dzwonię na infolinię, tak żeby się upewnić.