Forum

Tramwajem do muzeum, pociągiem do Trzebieży

12 sierpnia 1945 roku na szczecińskie ulice wyjechał pierwszy tramwaj po II wojnie światowej. Z kolei 15 marca 1910 roku, po wyłączonej obecnie z ruchu pasażerskiego trasie miejskiej kolei obwodowej, wyjechał na trasę pierwszy pociąg ze Szczecina do obecnej stacji Trzebież Szczeciński.

wysłane przez torwid  67

SA 110? Marszałek zapowiadał 2 Smerfy... ;( Jest szansa, że wiącej ludzi się zmieści? Bo innego uzasadnienia zamiany taboru nie widzę...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

> SA 110? Marszałek zapowiadał 2 Smerfy... ;(

Na dziś informacja z UMarsz jest taka, że SA110 z jednym lub dwoma SA112.

> Jest szansa, > że wiącej ludzi się zmieści? Bo innego uzasadnienia > zamiany taboru nie widzę...

Ponoć krzaczory między Policami a Trzebieżą, które mogłyby porysować nasze nowe cacka.
mkubien napisał(a):

> Na dziś informacja z UMarsz jest taka, że SA110 z jednym lub > dwoma SA112.

Ten ostatni wariant najrozsądniejszy, ale rozsądek rzadko u nas bierze górę ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
mkubien napisał(a):

> Ponoć krzaczory między Policami a Trzebieżą, które > mogłyby porysować nasze nowe cacka.

No tak, za mało czasu na wysłanie ekipy fachowców, którzy potrafią przycinać gałęzie. I pewnie jeszcze przetarg trzeba rozpisać... Biedni ci nasi urzędnicy, tak bardzo chcą zawsze pomóc, ale przepisy, procedury... Szlag mnie trafia na takie działanie, a właściwie jego brak.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

>  > No tak, za mało czasu na wysłanie ekipy fachowców, którzy > potrafią przycinać gałęzie. I pewnie jeszcze przetarg trzeba > rozpisać... Biedni ci nasi urzędnicy, tak bardzo chcą zawsze > pomóc, ale przepisy, procedury... Szlag mnie trafia na takie > działanie, a właściwie jego brak.

Zawsze możesz to potraktować jako pożegnanie Helmutów, wiadomo przecież że długo już nie pojeżdżą. Poza tym, najprawdopodobniej pojedzie skład w wersji 4*SA110, bo doczepy są już zdekompletowane (czynna jest tylko jedna). Poza tym ważne że wymagana ilość miejsc siedzących (około 300) będzie zachowana.
Bodek napisał(a):

(...)

> Poza tym, najprawdopodobniej pojedzie skład w wersji 4*SA110, bo > doczepy są już zdekompletowane (czynna jest tylko jedna). > Poza tym ważne że wymagana ilość miejsc siedzących (około > 300) będzie zachowana.

I tego się trzymajmy, bo prawdopodobnie będę jechał z 2 dzieci, a wiem, jak "komfortowo" jest na tego typu imprezach. Ja tam mogę stać przy kiblu, ale dzieci wolą mieć chociaż nos przyklejony do szyby. ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez lukien213

Bodek napisał(a):

> Poza tym, najprawdopodobniej pojedzie skład w wersji 4*SA110, bo > doczepy są już zdekompletowane (czynna jest tylko jedna).

Według mnie, warto też wczepić tę jedyną sprawną doczepę. Będzie ta ostatnia szansa na taki ciekawy skład.
Bodek napisał(a):

> Poza tym, najprawdopodobniej pojedzie skład w wersji 4*SA110

Ciekawe czy w SA110 sprawne jest jeszcze sterowanie ukrotnione. Takiego widoku już dawno nie było.
margor napisał(a):

> Ciekawe czy w SA110 sprawne jest jeszcze sterowanie ukrotnione. > Takiego widoku już dawno nie było.

Widziałem taki zestaw około maja/czerwca 2010 w Szczecinie.
Bodek napisał(a):

> najprawdopodobniej pojedzie skład w wersji 4*SA110, bo > doczepy są już zdekompletowane (czynna jest tylko jedna). > Poza tym ważne że wymagana ilość miejsc siedzących (około > 300) będzie zachowana.

Pracujemy nad wzmocnieniem tego składu jeszcze o doczepę. A poza tym być może pojedzie też dodatkowy skład na SA136, ale tylko do Polic. Ten pociąg miałby wyruszyć ze Szczecina jakieś pół godziny po pociągu do Trzebieży, a w Policach czekać na pociąg z Trzebieży, by ewentualni chętni mogli się do niego przesiąść. Na sobotę przewiduje się zawarcie umowy z Pesą na dostawę 2 dodatkowych SA136 i miałaby ona być podpisana właśnie na pokładzie pociągu. Myślę że najdalej jutro do południa wszystko w tym temacie będzie jasne.
Bodek napisał(a):

> Pracujemy nad wzmocnieniem tego składu jeszcze o doczepę. > A poza tym być może pojedzie też dodatkowy skład na SA136, ale > tylko do Polic.

Takie pytanko mam. Czy będzie można zabrać rower na pokład pociągu? Chodzi o to, by mieć możliwość zarówno jazdy pociągiem, jak i sfotografowania go w jakimś ciekawym miejscu, gdzie nie zaplanowano postoju.

-- - Do wentylatora przetwornicy statycznej wlazł mały kotek i nie może wyjść.
- Spoko, zamontujemy ją w tramwaju i włączymy, to stamtąd wyfrunie.

Technik serwisu :)
torwid napisał(a):

  > No tak, za mało czasu na wysłanie ekipy fachowców, którzy > potrafią przycinać gałęzie. I pewnie jeszcze przetarg trzeba > rozpisać...

Nic rozpisywać nie trzeba. Od mniej więcej zeszłego poniedziałku drezynka jeździ i wycina krzaki.

-- Ten trzeci i najgłupszy...
Mam pytanie czy z Trzebieży jest powrót do Szczecina pociągiem czy nie??
wojtek1995 napisał(a):

> Mam pytanie czy z Trzebieży jest powrót do Szczecina pociągiem czy > nie

Przecież jest to napisane w tekście artykułu, trasa: "Szczecin Główny - Trzebież - Szczecin Główny", czyli logiczne, że jest powrót pociągiem. Stacje, gdzie będą 5- lub 15-minutowe postoje również są wyróżnione. Prosze czytać ze zrozumieniem.

moderator@mkm.szczecin.pl
torwid napisał(a):

> SA 110? Marszałek zapowiadał 2 Smerfy... ;( Jest szansa, > że wiącej ludzi się zmieści? Bo innego uzasadnienia > zamiany taboru nie widzę...

A to ci ciekawostka, Urząd Marszałkowski właśnie rozesłał info że jednak dwa SA136 będą... Czyżby koszenie krzaków się skończyło i jednak puszczą to co na początku planowali? Czy w UM ktoś się walnął?

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

>  > A to ci ciekawostka, Urząd Marszałkowski właśnie rozesłał > info że jednak dwa SA136 będą... Czyżby koszenie krzaków > się skończyło i jednak puszczą to co na początku > planowali? Czy w UM ktoś się walnął?

A podali też rozkład jazdy tego pociągu?
Robert napisał(a):

> A podali też rozkład jazdy tego pociągu?

Nie.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

  > A to ci ciekawostka, Urząd Marszałkowski właśnie rozesłał > info że jednak dwa SA136 będą... Czyżby koszenie krzaków > się skończyło i jednak puszczą to co na początku > planowali? Czy w UM ktoś się walnął?

Tego jeszcze nie dostałem, ale najwidoczniej sianokosy zakończono ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

> Tego jeszcze nie dostałem, ale najwidoczniej sianokosy > zakończono ;)

Poszło na maila ;)

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez paki

Moderus będzie miał "arkoński" debiut podczas nawrotu przed paradą. Ciekawe, jak sobie poradzi na tym "wyjątkowym" torowisku;-)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Sebastin821

paki napisał(a):

> Moderus będzie miał "arkoński" debiut podczas nawrotu > przed paradą. Ciekawe, jak sobie poradzi na tym > "wyjątkowym" torowisku ;-)

"Krzyżyk na drogę", że się tak wyrażę... ;)

-- http://www.youtube.com/user/MaslanaLoczek Profil JuTube z udziałem Komunikacji Miejskiej // Pozdrowienia Dla Miłośników KM-u

Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...

wysłane przez Bodek

Jest już ostateczny RJ pociągu do Trzebieży - oto on:

Poc. AKPM 885079 Szczecin Gł. odj: 12:50 Sz-n Turzyn 12:56/13:01 Sz-n Niebuszewo 13:09/13:14 Sz-n Glinki 13:26/13:31 Sz-n Skolwin 13:36/13:41 Police 13:51/13:56 Trzebież Szcz. przyj: 14:17

Poc. AKPM 885088 Trzebież Szcz. odj: 14:30 Police 14:51/14:52 Sz-n Turzyn 15:15/15:16 Szczecin Gł. przyj: 15:22.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Robert 5

Bodek napisał(a):

> Jest już ostateczny RJ pociągu do Trzebieży

...który następnie nieco się zmienił (opóźniono pociąg powrotny o ok. 10 minut) i teraz wygląda tak:

> Poc. AKPM 885079 > Szczecin Gł. odj: 12:50 > Sz-n Turzyn 12:56/13:01 > Sz-n Niebuszewo 13:09/13:14 > Sz-n Glinki 13:26/13:31 > Sz-n Skolwin 13:36/13:41 > Police 13:51/13:56 > Trzebież Szcz. przyj: 14:17 >  > Poc. AKPM 885088 Trzebież Szcz. odj: 14:40 Police 15:03/15:04 Sz-n Turzyn 15:37/15:38 Szczecin Gł. przyj: 15:45.

wysłane przez lukien213

Robert napisał(a):

> Poc. AKPM 885088 > Trzebież Szcz. odj: 14:40 > Police 15:03/15:04 > Sz-n Turzyn 15:37/15:38 > Szczecin Gł. przyj: 15:45.

No to pięknie. Osobówka na Koszalin (przez Stargard Szcz.) odjeżdża o 15:43. Następna o 20:05... Szkoda gadać. Czym jest podyktowana zmiana tego rozkładu?

wysłane przez Robert 5

lukien213 napisał(a):

>  > No to pięknie. Osobówka na Koszalin (przez Stargard Szcz.) > odjeżdża o 15:43. Następna o 20:05... Szkoda gadać. > Czym jest podyktowana zmiana tego rozkładu?

Tego akurat nie wiem, była to prawdopodobnie "inicjatywa" PR lub PLK.

wysłane przez MaK

lukien213 napisał(a):

> No to pięknie. Osobówka na Koszalin (przez Stargard Szcz.) > odjeżdża o 15:43. Następna o 20:05... Szkoda gadać. > Czym jest podyktowana zmiana tego rozkładu?

Nie sądze, żeby przytrzymanie pociągu do Koszalina było takim wielkim problemem. Wystarczy pokombinować i wszystko da się załatwić. Tym bardziej, że raczej w takich sytuacjach PR-y idą na ręke.

BTW... Jest jeszcze osobowe połączenie z przesiadką w Kołobrzegu SG 16:12 - Kołobrzeg 18:51 Kołobrzeg 19:50 - Koszalin 20:30

Więc nie wiem o co ten płacz...

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...

wysłane przez lukien213

MaK napisał(a):

> BTW... Jest jeszcze osobowe połączenie z przesiadką w > Kołobrzegu > SG 16:12 - Kołobrzeg 18:51 > Kołobrzeg 19:50 - Koszalin 20:30 >  > Więc nie wiem o co ten płacz...

O to, że pociąg w kierunku Koszalina staje też na innych stacjach, w tym Świdwin, gdzie chcę wrócić. Dlatego napisałem, że interesuje mnie pociąg przez Stargard Szcz. Przesunięcie rozkładu o te 5 minut załatwiłoby sprawę.

wysłane przez Luke_Police  163

lukien213 napisał(a):

> No to pięknie. Osobówka na Koszalin (przez Stargard Szcz.) > odjeżdża o 15:43.

O 15:55 z dworca autobusowego PKS odjeżdża autobus PKS-u Świdwin do Połczyna Zdroju przez Stargard Szczeciński, Świdwin. Zawsze to jakaś alternatywa gdyby wystąpiło dodatkowe spóźnienie na trasie z Trzebieży. Nie mam pojęcia, ile kosztuje bilet na ten PKS, domyślam się, że pociąg jest tańszy.

-- - Do wentylatora przetwornicy statycznej wlazł mały kotek i nie może wyjść.
- Spoko, zamontujemy ją w tramwaju i włączymy, to stamtąd wyfrunie.

Technik serwisu :)

wysłane przez RJawdyk

lukien213 napisał(a):

> Robert napisał(a):

> > Poc. AKPM 885088 > > Trzebież Szcz. odj: 14:40 > > Police 15:03/15:04 > > Sz-n Turzyn 15:37/15:38 > > Szczecin Gł. przyj: 15:45. >  > No to pięknie. Osobówka na Koszalin (przez Stargard Szcz.) > odjeżdża o 15:43. Następna o 20:05... Szkoda gadać. > Czym jest podyktowana zmiana tego rozkładu?

Witaj w klubie. Miałem zaplanowany powrót do Poznania o 15:42 (tym na Rzepin), a tak się zapowiada siedzenie do 18 i czekanie na osobówkę bezpośrednią. Jak się potwierdzi info o SA136 to chyba sobie daruję ten przejazd.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

dla ludzi co lubią patrzeć za okno jak krajobraz zmienia się. W linku film Trzebież Szcz - Szczecin Gł http://www.kein.racio.pl/www/Trzebiez.wmv oczywiscie do zassania...

wysłane przez Moderator 0

sir_kaine napisał(a):

> dla ludzi co lubią patrzeć za okno jak krajobraz zmienia > się. W linku film Trzebież Szcz - Szczecin Gł > http://www.kein.racio.pl/www/Trzebiez.wmv oczywiscie do > zassania...

http://sjp.pwn.pl/slownik/3028397/du%C5%BCa_litera

W linku niektóre zasady stosowania wielkiej litery.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez MaK

sir_kaine napisał(a):

> dla ludzi co lubią patrzeć za okno jak krajobraz zmienia > się. W linku film Trzebież Szcz - Szczecin Gł > http://www.kein.racio.pl/www/Trzebiez.wmv oczywiscie do > zassania...

Zasadniczo, to ściągając godzinny film o wielkości przeszło 470MB spodziewałem się jakości co najmniej dobrej. Obraz tragiczny o dźwięku nie wspomnę. Próbkowanie audio większe niż video. Coś jak nagrywany format 3gp z rozciągniętą rozdziałką do 640x480. Prędkość ściągania także nie zachwyca. Proponowałbym jakiś video converter aby to: 1) przede wszystkim odchudzić 2) poprawić ewentualne trzaski w audio

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...