Forum

Pękła szyna na trasie Szczecin - Kołobrzeg. Od kilku...

Dwa planowane odjazdy pociągów ze Szczecina do Kołobrzegu zostały odwołane. Podróżni od godziny 14. nie mogą dostać do miejsca zamieszkania. Najbliższy pociąg wyruszy po godzinie 19. O sprawie poinformował nas internauta.
A czy w takiej sytuacji nie można by puścić ruchu przez Golczewo (odjazdy na "rozkaz")?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Pewnie za dużo kłopotów by było. Łatwiej odwołać. Może gdyby tam był regularny ruch?. Jeszcze "za komuny" omijaliśmy wykolejony towarowy koło Chociwla wracając przez Dąbie-Goleniów-Płoty i powrót w Worowie na linię. W odwrotną stronę zdarzył się objazd odcinka Wejherowo-Lębork przez Gniewino i Choczewo chyba. Z około 3 godzinnym opóźnieniem ale pociąg docierał. Teraz to już te, jak i większość podobnych objazdów jest niemożliwa, bo linie skasowane:(.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Pt47 napisał(a):

> Pewnie za dużo kłopotów by było. Łatwiej odwołać.

Szczególnie w piątek popołudniu.

> Może > gdyby tam był regularny ruch?

W sumie tam jest regularny ruch, drezynka podobno raz w tygodniu jedzie.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> W sumie tam jest regularny ruch, drezynka podobno raz w tygodniu > jedzie.

Też tak słyszałem, że PLK jeździ na skróty do Wysokiej.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> W sumie tam jest regularny ruch, drezynka podobno raz w tygodniu > jedzie.

Fakt, nie potraktowałem drezynki poważnie jak na pociąg przystało;). W Golczewie podobno robi trochę hałasu więc jeździ. Ciekawe co dalej z pomysłem puszczenia tą trasą pociągu "nadmorskiego", który od Koszalina miał jechać przez Kołobrzeg-Płoty-Wysoką do Świnoujścia?.
Pt47 napisał(a):

> Ciekawe co dalej z pomysłem puszczenia tą trasą > pociągu "nadmorskiego", który od Koszalina miał jechać przez > Kołobrzeg-Płoty-Wysoką do Świnoujścia?

Pomysł bardzo ciekawy, tylko czy istniejące USRK są jeszcze kompletne, czy też maszyniści jeździli by na radiotelefon? W Golczewie teoretycznie mogła by być mijanka.

Drugi problem jest taki: pociąg jadący ze Świnoujścia może wjechać w Wysokiej prosto na linię do Golczewa, ale pociąg ze Szczecina musiał by w Wysokiej zmieniać czoło, bo łącznicy brak.

SA103 wydawał by się być idealnym kandydatem na tą linię.