Forum

Problemy na przejazdach

28 grudnia 006 podczas obsługi pociągu na trasie Kołobrzeg - Szczecin Główny uszkodził zgarniacz stalowy i elementy układu pneumatyki uderzając o wystające płyty na przejeździe kolejowym koło przystanku Stary Borek. Po tym zdarzeniu, następnego dnia obsługa innego pociągu osobowego zgłosiła wystające płyty obok byłego przystanku w Górzycy Reskiej. PKP PLK dokonały poprawy ułożenia płyt na przejazdach.

wysłane przez Bodek

W informacji zakradł się błąd, gdyż zdarzenie dotyczyło zespołu SA136-006. Dodajmy że uszkodzenia pojazdu są na tyle poważne, że został on odstawiony na dłużej. Konieczne będzie przeprowadzenie oględzin przez ubezpieczyciela i serwis Pesy oraz określenie kosztorysu naprawy, zamówienie części zamiennych i przeprowadzenie samej naprawy. Wszystkie te czynności mogą potrwać nawet miesiąc.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez volvob10ma 6

Bodek napisał(a):

> Dodajmy że uszkodzenia pojazdu są na > tyle poważne, że został on odstawiony na dłużej.

Uszkodzenia na tyle poważne, że będzie jechał do PESY, czy naprawa na miejscu? Jeśli chodzi o zgarniacz stalowy (który uległ uszkodzeniu), to chodzi o ten siwy, który jest zaraz pod sprzęgiem?

wysłane przez Bodek

volvob10ma napisał(a):

> Uszkodzenia na tyle poważne, że będzie jechał do PESY, czy > naprawa na miejscu? > Jeśli chodzi o zgarniacz stalowy (który uległ uszkodzeniu), > to chodzi o ten siwy, który jest zaraz pod sprzęgiem?

Raczej naprawią go w Kołobrzegu, ale ostateczną decyzję podejmie serwis Pesy.

Rozwalił sobie nie szary spoiler tylko właściwy zgarniacz (czarny), który jest umiejscowiony kilkanaście cm za spoilerem, a jego dolna krawędź jest o kilka cm niżej, niż krawędź spoilera. Zgarniacz został częściowo wyrwany, a częściowo podwinięty do tyłu i pod spód co spowodowało uszkodzenia podzespołów które były zamocowane w jego sąsiedztwie. Co do spoilerów Pesa podjęła decyzję o przebudowie i wymianie wszystkich dotychczasowych spoilerów na nową konstrukcję o zmienionym kształcie (bardziej trójkątne odgarniające na boki) i o większej trwałości (też chyba będą stalowe).

wysłane przez volvob10ma 6

Bodek napisał(a):

> Co do spoilerów Pesa podjęła decyzję o przebudowie i wymianie > wszystkich dotychczasowych spoilerów na nową konstrukcję o > zmienionym kształcie (bardziej trójkątne odgarniające na > boki) i o większej trwałości (też chyba będą stalowe).

Dobrze, że to poprawią, bo większość tej zimy nie przetrwała. A czy jest już to poprawione w 010 i 011? Ewentualnie czy wiadomo kiedy PESA ma to poprawiać w reszcie Smerfów?

wysłane przez Bodek

volvob10ma napisał(a):

>  > Dobrze, że to poprawią, bo większość tej zimy nie przetrwała. > A czy jest już to poprawione w 010 i 011? Ewentualnie czy wiadomo > kiedy PESA ma to poprawiać w reszcie Smerfów?

Dziesiątka i jedenastka jeszcze mają starego typu. Nowy spoiler (osłona zgarniacza) jest w trakcie opracowywania. Być może pojawi się już w 012, a na pozostałych zostaną one wymienione jak tylko będą gotowe.