Forum

Trwają prace torowe

Maszyny torowe stargardzkiego Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury pracują na linii kolejowej D29-403, remontowany jest odcinek od strony Kalisza Pomorskiego w kierunku Wałcza. Wiosną ma być również wykonana modernizacja odcinka Recz Pomorski - Kalisz Pomorski.

wysłane przez Korczian

Troszkę to nieścisłe... Rozumiem, że od strony Kalisza Pomorskiego zmierzają w kierunku Wałcza? A dopiero na wiosnę Recz-Kalisz?

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez eReNWalcz

Od stycznia do końca lutego PNI Stargard wykonuje prace torowe na odcinku Kalisz Pomorski - Biały Zdrój Południowy - most na rzece Korytnicy. Z początkiem marca rozpoczną się prace na odcinku Kalisz Pomorski - Recz. Tym samym przez miesiąc na odcinku Recz - Kalisz Pomorski Miasto będzie obowiązywała komunikacja autobusowa.

wysłane przez eReNWalcz

Odcinek linii od mostu nad rzeka Korytnicą do Kalisza Pomorskiego jest już ukończony. Na tym odcinku jest położony nowy tor. Prace trwają także na odcinku Prostynia - Żółwino. Na chwile obecną zrywane są stare podkłady i zastępowane są nowymi.

Od poniedziałku zaczynają się także prace pomiędzy dwoma najwiekszymi mostami na linii. Warto wspomnieć że również odcinek Wałcz - Krepa Krajeńska - most jest już przejezdny. Na początku maja rozpoczną się prace przy mostach.

Sprzęt dla remontowanych dwóch odcinków stacjonuje obecnie na stacjach Wałcz, Tuczno oraz Prostynia.