Forum

Resztki mijanki

zdjęcie
Resztki mijanki

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Fociłem to miejsce 2 lata temu i stan w Żarowie bez zmian!. Jest nadzieja, że "prywatyzacja" torów się zatrzymała!. Tylko czy to daje jakąś nadzieję, tej linii?. Szkoda, że nie ma w okolicy ekipy jak z Koszalina.

wysłane przez Korczian

Z tego co mi wiadomo, PLK zrzekła się tej linii na rzecz Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Słyszałem też (acz są to informacje mocno nieoficjalne), że starostwo ma w planie ponowne uruchomienie linii jako turystycznej (możliwe że również pasażerskiej), lecz problemem są pieniądze. Starostwo woli je przeznaczyć na inne cele, niż owa linia.

Osobiście liczę, że jednak da się jeszcze coś z tym zrobić. Ubytki są, ale nie aż tak drastyczne. Boję się tylko, że któregoś dnia mogą zniknąć drewniane podkłady z mostu kolejowego, rozkradzione jako opał... :(

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez margor

Korczian napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo, PLK zrzekła się tej linii na rzecz > Starostwa Powiatowego w Stargardzie.

Hojne to PLK :) Zwłaszcza, że właścicielem wąskotorówki są PKP Nieruchomości :)

wysłane przez Korczian

margor napisał(a):

> Hojne to PLK :) Zwłaszcza, że właścicielem wąskotorówki > są PKP Nieruchomości :)

Podobno przekazali. A kto trzymał to wcześniej... Tak czy siak, to PKP ;] Dalej zaznaczam, że jest to mocno nieoficjalne.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez margor

Korczian napisał(a):

> A kto trzymał to wcześniej... Tak czy siak, to PKP ;]

Po likwidacji Dyrekcji Kolei Dojazdowych, administracja "prawie całego dobra" poniżej 1435mm przeszła pod PKP Nieruchomości (nie licząc tu np. kolejek leśnych, jak w Hajnówce czy Płocicznie).

wysłane przez Korczian

Tak czy siak... Nawet ładny artykuł się dziś ukazał na Komisie, że Stargardzka KD jest warta reaktywacji. Kto wie, może się doczekamy powrotu MBxd2 na szlaku ;]

Z ciekawości - istnieją jakieś nowe modele pojazdów obsługujących linie wąskotorowe, czy jedynie MBxd2, MBxd1, Lxd2, Bxhpi i parowozy?

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez wojtazz 42

Korczian napisał(a):

> Tak czy siak... Nawet ładny artykuł się dziś ukazał na Komisie, > że Stargardzka KD jest warta reaktywacji. Kto wie, może się > doczekamy powrotu MBxd2 na szlaku ;]

Ta, jaaaaaaasne...

> Z ciekawości - istnieją jakieś nowe modele pojazdów obsługujących > linie wąskotorowe, czy jedynie MBxd2, MBxd1, Lxd2, Bxhpi i parowozy?

Jeżeli pytasz o Polskę to nie, za granicą oczywiście tak. W sierpniu zeszłego roku przejechałem całą sieć Kolei Wąskotorowych Harzu w Niemczech, najnowszy wagon motorowy pochodzi z 99 roku. Odbiegając trochę od głównego tematu napiszę o toaletach w pociągach HSB. Nowsze wagony serii 187 posiadają toalety z obiegiem zamkniętym, natomiast w wagonach pociągów prowadzonych parowozami, czyli na najbardziej obciążonych odcinkach jeżdżą wagony z toaletami z obiegiem otwartym, jednak nie posiadają one żadnego zbiornika ani urządzeń służących do ich spłukiwania. Ot taka ciekawostka ;) O taborze HSB można sobie poczytać na stronie HSB: http://www.hsb-wr.de/hsb_barrierefrei/hsb/lokinfos/home.htm