Forum

"Barbakan" od korekty rozkładu nie ciąga wagonu barowego

film
czas trwania: 1:06
odtwórz
"Barbakan" od korekty rozkładu nie ciąga wagonu barowego
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Właściwie czemu IC zrezygnowało z nazw pociągów? Nikomu nie przeszkadzały, a zawsze to ciekawiej brzmiało niż suche "Pociąg TLK do Krakowa Głównego"... A teraz? Tylko EIC mają nazwy, jeden TLK do Lublina i EC do Pragi, którego nazwy nikt jeszcze na stacji w Szczecinie nie wypowiedział przez megafon ;)

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> [ciach]

Taka już dziwna polityka PKP IC. Wszyscy eksperci odradzali PICowi likwidację nazw, gdyż one ułatwiają orientację zwykłym szarym pasażerom. Teraz nazwy przejęły niestety PRy, ale oni przynajmniej umieją dobrze zarządzać. ;) Jeśli chodzi o zapowiadanie - nazwy Akademii portfela też nikt nie zapowiada i bardzo dobrze. ;)
To cię mogę zdziwić, bo słyszałem wypowiadaną nazwę Akademii Portfela. Tyle, że na Dąbiu ;) Przyznaję - to brzmi naprawdę debilnie.

Vmax>=160 na D29-351!
To może jakieś odrębne zarządzenie przyszło, nie wiem ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Korczian napisał(a):

> EC do Pragi, którego nazwy nikt jeszcze na stacji w > Szczecinie nie wypowiedział przez megafon ;)

Megafoniści czytają z żółtych plakatów, które do swojej dyspozycji mają również pasażerowie. Nie ma na nich nazwy, więc nikt jej nie zapowiada.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

> Megafoniści czytają z żółtych plakatów, które do swojej > dyspozycji mają również pasażerowie. Nie ma na nich nazwy, > więc nikt jej nie zapowiada.

Nazwy nie ma też w SRJP.
Mariusz_W napisał(a):

> Nazwy nie ma też w SRJP.

Jak nie ma w SRJP i na tych żółtych plakatach. Jakoś z Zielonej Górze jest napisana nazwa pociągu, np. Karmazyn, Ślązak, Rusałka, Malta itp. W SRJP tak samo.

-- Robiła babcia na drutach. Przejechał tramwaj i spadła.
lukaszenko napisał(a):

> Jak nie ma w SRJP i na tych żółtych plakatach. Jakoś z Zielonej > Górze jest napisana nazwa pociągu, np. Karmazyn, Ślązak, > Rusałka, Malta itp. W SRJP tak samo.

Nadal rozmawiamy o TLK-ach?

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
MaK napisał(a):

> Nadal rozmawiamy o TLK-ach?

O TLK-ach, ale i też o wszystkich pociągach posiadających nazwę. Przykłady podałem w poprzednim poście. :D
lukaszenko napisał(a):

> O TLK-ach, ale i też o wszystkich pociągach posiadających nazwę. > Przykłady podałem w poprzednim poście. :D

Z tego co się orientuje, to TLKi nazw nie posiadają. Nazwy posiadają tylko IR, Ex i EIC. A i tego pewien nie jestem.

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...