Forum

Gryfice - sezonowa mijanka

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Od 24.06 na trasie Kołobrzeg-Szczecin pojawi się TLK, który będzie miał mijankę w Gryficach. Zastanawia mnie fakt, iż mamy tam 2 tory przy peronach, a w jednym czasie, w dni powszednie pojawią się 3 pociągi.

Regio 88841 przyjeżdżający o 20.17 i oczekujący na doczepienie do 88830, który pojawia się o 21.03. W/w TLK przyjeżdża o 21.00 a odjeżdża o 21.05. Więc mamy 3 pociągi w jednym czasie na 2 torach.

Czy ktoś się orientuje jak to będzie wyglądać? Czy może od Gryfic 88830 będzie prowadzony przez skład oczekujący, a ten jadący ze Szczecina z pasażerami będzie jechał jako doczepa? Czy możliwe jest to manewrów wykorzystanie pozostałych bocznych torów na stacji?

wysłane przez Mareczek 5

lmnop napisał(a):

> Czy możliwe jest to manewrów wykorzystanie pozostałych > bocznych torów na stacji?

A czemu nie? Od tego one są ;) Najłatwiej 88841 odstawić na boczny tor, pozostawiając dwa wolne perony. Druga opcja jaka mi przychodzi to wjazd 88830 na rozkaz na tor zajety przez 88841, ale nie wiem czy w przypadku pociagów pasażerskich (z pasażerami) jest to możliwe?

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez margor

Mareczek napisał(a):

> Druga opcja jaka > mi przychodzi to wjazd 88830 na rozkaz na tor zajety przez > 88841, ale nie wiem czy w przypadku pociagów pasażerskich (z > pasażerami) jest to możliwe?

Za czasów kursowania "strzały północy" byłem kilkakrotnie "sprzęgany" z drugim pociągiem, oczekującym w Trzebiatowie/Gryficach, bez konieczności wysiadania (skład wracał do Kołobrzegu w trakcji dwóch "kociołków" i 5-6 wagonów osobowych).

wysłane przez djdark  0

Mareczek napisał(a):

> A czemu nie? Od tego one są ;) Najłatwiej 88841 odstawić na > boczny tor, pozostawiając dwa wolne perony. Druga opcja jaka > mi przychodzi to wjazd 88830 na rozkaz na tor zajety przez > 88841, ale nie wiem czy w przypadku pociagów pasażerskich (z > pasażerami) jest to możliwe?

Widziałem podobne wynalazki we Wrocławiu gdzie np dwa kible jeden za drugim się ustawiały zabierały pasażerów i w drogę. Więc i może jak i pasażerowie są na pokładzie to takie rzeczy też może robią.

-- "Nie rzucaj się tak, bo na zawał zejdziesz." (c) mkubien

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez MaK

Mareczek napisał(a):

> ale nie wiem czy w przypadku pociagów pasażerskich (z > pasażerami) jest to możliwe?

Pewnie, że jest to możliwe. Rozkaz pisemny "O", wjazd na tor częściowo zajęty przez pociąg xxxxx. Oczywiście sprzęganie odbywa się w takim przypadku delikatniej i z mniejszą prędkością niż węglarek na porcie. Najczęściej niczego nie świadomi pasażerowie nic nie wiedzą i nic nie czują, że taka operacja się odbywa :)

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...

wysłane przez margor

MaK napisał(a):

Ostatecznie jeden skład Sa136 zjeżdża na bocznicę przy nastawni i tam oczekuje na przybycie drugiego.