Forum

Awaria SM42

Dziś na odcinku Gryfice - Trzebiatów doszło do awarii lokomotywy 1116, która ciągnęła skład TLK 18201 (Warszawa - Kołobrzeg). Zawalidrogę ściągnięto lokomotywą 949 w celu udrożnienia szlaku, a następnię lokomotywą 2560 prywatnego przewoźnika NKN skład został zaciągnięty na stację końcową. Pociąg przybył do Kołobrzegu z opóźnieniem około 4 godzin.

wysłane przez torzo

To był akurat "łącznik" kołobrzeski relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg, który ma przydzielony numer TLK88200.

Pozdrawiam.

wysłane przez margor

Wczoraj w godzinach wieczornych lok był odstawiony na torze grupy towarowej naprzeciwko nastawni dysponującej.

wysłane przez torzo

margor napisał(a):

> Wczoraj w godzinach wieczornych lok był odstawiony na torze > grupy towarowej naprzeciwko nastawni dysponującej.

Lokomotywa została tam odstawiona już około godziny 13:00, zaraz po przyjeździe opóźnionego składu, na którym uległa defektowi.

Pozdrawiam.

wysłane przez margor

W dalszym ciągu stoi w tym samym miejscu.

wysłane przez torzo

margor napisał(a):

> W dalszym ciągu stoi w tym samym miejscu.

Około godziny 19:30 lokomotywa była próbnie uruchamiana. Można było usłyszeć wyraźnie niestabilną, "krztuszącą" się pracę silnika. Dwóch pracowników po spędzeniu 10 minut w przedziale maszynowym lokomotywy ponownie ją wygasiło i opuściło pojazd.

Pozdrawiam.

wysłane przez Bodek

Czy ta padnięta lokomotywa to własność IC, czy Cargo.

Pytam, bo wczoraj wieczorem widziałem, że pociąg z Kołobrzegu przyprowadziła Cargowska SM42-1116. Czyżby IC zrezygnowało z obsługi tego pociągu własnymi maszynami ze względu na ich awaryjność? Czy raczej była to jednorazowa sytuacja (ta wczorajsza)?
Bodek napisał(a):

> Czy ta padnięta lokomotywa to własność IC, czy Cargo.

Jest to własność Zachodniopomorskiego Zakładu Spółki (PKP Cargo Szczecin).

Pozdrawiam.

wysłane przez kalapele

Bodek napisał(a):

> Czyżby IC zrezygnowało z obsługi tego pociągu własnymi > maszynami ze względu na ich awaryjność? Czy raczej była > to jednorazowa sytuacja (ta wczorajsza)?

IC wynajmuje łatkę od Cargo przy awarii własnej. Dzisiaj np na 88200 była SM42-1116 czyli zapewne wróci 88203.

-- Jestem z Kozanowa czytaj jestem Kozakiem