Forum

Lokomotywa należąca do firmy "NKN Usługi Kolejowe",...

zdjęcie
Lokomotywa należąca do firmy "NKN Usługi Kolejowe", która wykonuje prace manewrowe na kołobrzeskim dworcu, podczas transportu najprawdopodobniej do bazy firmy zlokalizowanej w pobliżu stacji Szczecin Port Centralny
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Z "kołobrzeskim dworcu" do "bazy firmy zlokalizowanej w pobliżu stacji Szczecin Port Centralny".

Z tego co wiem, to te dwa punkty są połączone torami. I to tego samego rozstawu.

Można rozumieć, że hasło "Tiry na tory" jest tutaj realizowane w stu procentach?

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
MaK napisał(a):

> Z tego co wiem, to te dwa punkty są połączone torami. I to > tego samego rozstawu.

Osobiście podejrzewam awarię loka. Laweta opuściła ładownię w nocy z piątku na sobotę. Na stacji pozostały jeszcze dwie maszyny tego przewoźnika, więc transport do szczecińskiej placówki nie byłby pewnie wielkim problemem.
margor napisał(a):

> MaK napisał(a):

> > Z tego co wiem, to te dwa punkty są połączone torami. I > to > > tego samego rozstawu. > > Osobiście podejrzewam awarię loka.

Ja bym raczej stawiał na inne powody. Prędkość konstrukcyjna 401Da to tylko 60 km/h a przypuszczam, że i tak byłby problem z jej osiągnięciem. Transport loka luzem zająłby dzień pewnie. Żeby ją ściągnąć czymś innym szybciej, to trzeba by zdemontować wiązary. Widocznie taniej było załadować ją na lawetę.

-- Pokemony atakują...

Pokemony atakują...
margor napisał(a):

> Osobiście podejrzewam awarię loka. Laweta opuściła > ładownię w nocy z piątku na sobotę. Na stacji pozostały > jeszcze dwie maszyny tego przewoźnika, więc transport do > szczecińskiej placówki nie byłby pewnie wielkim problemem.

Zgadza się. Często stał on zamiast pracować przy manewrach, a nawet w tedy zdarzały się chwile, gdy podczas podstawiania składu mechanik wyłączał loka w pół drogi, wychodził z kabiny do przedziału maszynowego i coś przy nim grzebał. Dlatego obstaje przy awarii, bo ostatnio w akcji widziałem go w połowie czerwca

-- Żeby PKP było jak kiedyś :(

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
MaK napisał(a):

> Można rozumieć, że hasło "Tiry na tory" jest tutaj > realizowane w stu procentach?

Znaki czasów. Lokomotywy jeżdżą na tirach, przewoźnicy kolejowi wolą KKA bo tańsza, a jednostki wojskowe pilnują cywile :D