Forum

DB Regio w Kołobrzegu

Dzisiaj około godziny 14:00 na dworcu w Kołobrzegu, przy peronie drugim, widziany był skład złożony z trzech spalinowych zespołów trakcyjnych serii VT646 Deutsche Bahn (z logotypami DB Regio oraz VBB). Na wyświetlaczach widniał napis "Dienstfahrt", który tłumaczyć można jako "przejazd służbowy".

wysłane przez sulzer

Ostatnio obiło mi się o uszy, że zagraniczni przewoźnicy są zainteresowani wypuszczaniem swojego taboru na nasze linie, może i DB mają na oku naszą 375-tkę...

wysłane przez xavieropl

Skład ten wrócił z Kołobrzegu 01.08.2011. Katalog z Kołobrzegu do Szczecina Dąbia SDB i dalej ze Szczecina Dąbia SDB do Loecknitz (Löcknitz). Pociąg jechał w asyście pilota, a katalog trasowany był na Arriva RP.

Mówi się, że przejazd ten był sprawdzeniem jednostek (646) pod względem uruchomienia od nowego rozkładu pociągów z Niemiec do Kołobrzegu.

wysłane przez wojtazz 42

Przewoźnikiem po polskiej stronie była Arriva RP. Wracając w Szczecinie miał ponad 2 godziny opóźnienia :/
646

wysłane przez torzo

Pojazdy, o których mowa jest w powyższym news'ie zostały wyprodukowane pod koniec 2000 roku przez firmę Stadler. Warto zaznaczyć, że posiadają one dopuszczenie do poruszania się po torach PLK. Od 1 grudnia tego roku mają być one najprawdopodobniej wykorzystywane w bezpośrednich połączeniach na trasie Berlin - Gorzów Wielkopolski.

Pozdrawiam.

wysłane przez Bodek

torzo napisał(a):

Od 1 grudnia tego roku mają > być one najprawdopodobniej wykorzystywane w bezpośrednich > połączeniach na trasie Berlin - Gorzów Wielkopolski.

Raczej wątpliwe, zważywszy że do grudnia 2013 linię tę obsługuje przewoźnik prywatny (nie pamiętam nazwy) swoimi Talentami. Niemcy nie wprowadzają zmian na liniach tak jak my, niemal co kilka miesięcy. A przetargu na takie połączenie nie pamiętam.

wysłane przez torzo

Bodek napisał(a):

> Raczej wątpliwe, zważywszy że do grudnia 2013 linię tę > obsługuje przewoźnik prywatny (nie pamiętam nazwy) swoimi > Talentami. Niemcy nie wprowadzają zmian na liniach tak jak my, > niemal co kilka miesięcy. A przetargu na takie połączenie > nie pamiętam.

Coś jednak jest na rzeczy. http://www.rynek-kolejowy.pl/26749/DB_Regio_w_Gorzowie.htm A głośno o tym swego czasu było nie tylko na 'rynku kolejowym'.

Pozdrawiam.

wysłane przez stoch

Bodek napisał(a):

> Raczej wątpliwe, zważywszy że do grudnia 2013 linię tę > obsługuje przewoźnik prywatny (nie pamiętam nazwy) swoimi > Talentami.

Pociągi rel. Kostrzyn nad Odrą - Berlin Lichtenberg obsługuje NEB (Niederbarnimer Eisenbahn).

wysłane przez Bodek

stoch napisał(a):

> Bodek napisał(a):

>  > > Raczej wątpliwe, zważywszy że do grudnia 2013 linię tę > > obsługuje przewoźnik prywatny (nie pamiętam nazwy) swoimi > > Talentami. >  > Pociągi rel. Kostrzyn nad Odrą - Berlin Lichtenberg obsługuje > NEB (Niederbarnimer Eisenbahn).

O właśnie. Dzięki za przypomnienie :)