Forum

TLK38110

wysłane przez lukaszenko 16

Czy wie ktoś, czy wczoraj(2 września) pociąg TLK38110 z Przemyśla Głównego do Szczecina Głównego był obsługiwany przez EP09? Ciekawi mnie to, ponieważ będąc wczoraj w Poznaniu, około godziny 16 zrobiłem zdjęcie EP09-045 jadącej z pociągiem TLK. Według rozkładu była to ww. TLK'a. Ale mogę się mylić co do tego. Jeśli ktoś coś wie, to czekam na odpowiedź :)

-- Robiła babcia na drutach. Przejechał tramwaj i spadła.

wysłane przez Lukasy

38111 był w Poznaniu o 16:33, odjechał o 16:39.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez paki

lukaszenko napisał(a):

> Czy wie ktoś, czy wczoraj(2 września) pociąg TLK38110 z > Przemyśla Głównego do Szczecina Głównego był > obsługiwany przez EP09?

Za moim bratem: dziś TLK 38110 również obsługiwany był przez "dziewiątkę", opóźnienie na stacji Dobiegniew: 25 minut, do Szczecina dotarł o czasie.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Mareczek 5

paki napisał(a):

> Za moim bratem: dziś TLK 38110 również obsługiwany był > przez "dziewiątkę", opóźnienie na stacji Dobiegniew: 25 > minut, do Szczecina dotarł o czasie.

Niemożliwe - chyba że leciał ciągle maksymalną szlakową i przerżnął stacje pośrednie.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez paki

Mareczek napisał(a):

> paki napisał(a):

> Niemożliwe - chyba że leciał ciągle maksymalną szlakową i > przerżnął stacje pośrednie.

Trudno mi się do tego ustosunkować, brat twierdzi, że odcinek Dobiegniew-Szczecin Gł. zajął mu godzinę czasu.

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Lukasy

paki napisał(a):

> Trudno mi się do tego ustosunkować, brat twierdzi, że odcinek > Dobiegniew-Szczecin Gł. zajął mu godzinę czasu.

Niezupełnie. Dobiegniew 17:45, Szczecin Gł. 18:58.

-- http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez lukaszenko 16

Lukasy napisał(a):

> Niezupełnie. Dobiegniew 17:45, Szczecin Gł. 18:58.

Ale jednak miałem rację co do mojego pierwszego postu. Ale czy ten pociąg TLK jest planowo obsługiwany przez EP09?

-- Robiła babcia na drutach. Przejechał tramwaj i spadła.

wysłane przez Lukasy

lukaszenko napisał(a):

> Ale jednak miałem rację co do mojego pierwszego postu.

Nie rozumiem. Zdaje się pisałeś o zdjęciu w Poznaniu, do tego w innym dniu.

> Ale czy ten pociąg TLK jest planowo obsługiwany przez > EP09?

Nie.

-- http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez kalapele

Akurat Galicją (38111) ciężko by było wyrobić 20 min, ponieważ w rozkładzie ma tylko 120 :/ Jak jedzie Krowa to pomaga, co prawda rozruch ma wolniejszy ale prędkość łapie szybciej. Zależy też jakie pociąg ma czasy jazdy, jak masz długie to stoisz po 2,3 min na stacjach. Są magicy co potrafią ok 20 min. od Poznania do Szczecina wyrobić, ale wiele czynników się na to składa np: wspomniane czasy jazdy, od Krzyża często po lewym jak by Odcinkowy puszczał, założona prędkość w rozkładzie dla pociągu, lokomotywa, pogoda, zwolnienia czasowe, itp...

-- Jestem z Kozanowa czytaj jestem Kozakiem

wysłane przez MarcinB

kalapele napisał(a):

> Akurat Galicją (38111) ciężko by było wyrobić 20 min, > ponieważ w rozkładzie ma tylko 120 :/ Jak jedzie Krowa to > pomaga,

Ale jak, głośniej ryczy, mleko rozlewa?

> co prawda rozruch ma wolniejszy ale prędkość > łapie szybciej.

A jak wyprzedza to mruga okiem?

wysłane przez kalapele

MarcinB, po twoim poście rozumiem, że nie wiesz, co oznacza w nomenklaturze kolejowej "krowa". Jest to EP09. Wydawało mi się, że będzie to jasne. Ale widzę, że jest inaczej. Teraz powinno być wszystko jasne.

wysłane przez BatiX  14

kalapele napisał(a):

> MarcinB, po twoim poście rozumiem, że nie wiesz, co oznacza w > nomenklaturze kolejowej "krowa". Jest to EP09.

Cóż.. Też nie wiedziałem, więc sobie wygooglałem. I wyszło z tego, że krową w nomenklaturze kolejowej jest ET-22, ale to może jakaś inna nomenklatura, albo inna brać. Prościej chyba będzie używać bardziej popularnych ksywek...

wysłane przez Bodek

BatiX napisał(a):

> kalapele napisał(a):

> > MarcinB, po twoim poście rozumiem, że nie wiesz, co oznacza w > > nomenklaturze kolejowej "krowa". Jest to EP09. >  > Cóż.. Też nie wiedziałem, więc sobie wygooglałem. I wyszło z > tego, że krową w nomenklaturze kolejowej jest ET-22, ale to może > jakaś inna nomenklatura, albo inna brać. Prościej chyba będzie > używać bardziej popularnych ksywek...

Ja też pierwszy raz słyszę, by EP09 nazywano krową. Dawniej z racji brązowo żółtego malowania nazywano je trumnami, ale po zmianach kolorystyki to po prosu "dziewiątka" lub "epoka". Natomiast ET22 to od zawsze był "byk", więc krowa też tu lekko nie pasuje.

A tak swoją drogą dziwię się twierdzeniu, że dziewiątka rozpędza się wolniej od siódemki. Biorąc pod uwagę fakt, że epoce na rozruchu można zadać nawet do 1000A (na suchym torze), stwierdzenie to tym bardziej wydaje mi się wątpliwe.

wysłane przez MarcinB

BatiX napisał(a):

> Prościej chyba będzie > używać bardziej popularnych ksywek...

A już najprościej będzie używać przyjętych oznaczeń ;)