Forum

Budynek nastawni Lz, przy wyjeździe w kierunku Słupska,...

zdjęcie
Budynek nastawni Lz, przy wyjeździe w kierunku Słupska, na stacji Łobez
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Dziwi mnie (ale i bardzo cieszy), że w stacji Łobez wciąż wykorzystywane są obie nastawnie. Semafory świetlne w obrębie tej stacji sugerowałyby daleko posuniętą elektronizację tej stacji, tym czasem rozjazdy wciąż sterowane są za pomocą urządzeń mechanicznych. Szkoda więc, że usunięto z Łobza semafory kształtowe, skoro zachowana jest dotychczasowa obsada stacji.
Bodek napisał(a):

> Szkoda więc, że usunięto z Łobza semafory kształtowe, > skoro zachowana jest dotychczasowa obsada stacji.

Semafory świetlne łatwiej konserwować. PS. Właśnie, kiedy wycięto kształtowe w Łobzie?

Przy okazji - na stacji Szczecin Gocław do końca listopada semafory kształtowe mają zostać wyparte przez ich świetlne odpowiedniki. Na razie tylko od strony nastawni dysponującej, ale w przyszłym roku to kto wie... Jeśli ten plan by się ziścił, to ostatnie semafory kształtowe w Szczecinie znajdować się będą na stacji Szczecin Glinki. Potem najbliżej będzie Łożnica, Runowo Pomorskie, Kostrzyn...

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

> Właśnie, kiedy > wycięto kształtowe w Łobzie?

Co prawda Łukaszowi odpowiedziałem na GG a domyślam się, że są wśród nas hobbyści interesujący się historią kolei na terenie Pomorza Zachodniego, otóż sygnalizację świetlna w Łobzie uruchomiono 11 grudnia 1991 r.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Marcel napisał(a):

> Lukasy napisał(a):

> > Właśnie, kiedy > > wycięto kształtowe w Łobzie? >  > Co prawda Łukaszowi odpowiedziałem na GG a domyślam się, że > są wśród nas hobbyści interesujący się historią kolei na > terenie Pomorza Zachodniego, otóż sygnalizację świetlna w > Łobzie uruchomiono 11 grudnia 1991 r.

Dzięki :)