Forum

Likwidacja stacji Sycewice

W związku z likwidacją stacji w Sycewicach, w okresie od 24 października od godziny 0:01 do 28 października do godziny 5:00 zostaje całkowicie wstrzymany ruch kolejowy na odcinku Wrześnica - Sycewice - Reblino (Sławno - Słupsk). Na wyłączonym odcinku uruchomiono KKA.

wysłane przez pioko17 38

Mijanka pozostanie, czy jedynie p.o.?

wysłane przez lukien213

pioko17 napisał(a):

> Mijanka pozostanie, czy jedynie p.o.?

Jeżeli likwidacja stacji, to raczej jasne, że zostanie tylko przystanek. O tym już było głośno. Budowany jest nowy, wyższy peron, wymieniają nawierzchnię.

wysłane przez sulzer

lukien213 napisał(a):

> Jeżeli likwidacja stacji, to raczej jasne, że zostanie tylko > przystanek. O tym już było głośno. Budowany jest nowy, > wyższy peron, wymieniają nawierzchnię.

Myślałem, że jak na PKP przystało, mieszkańcy Sycewic, całkowicie zostaną odcięci od sieci kolejowej. Dodam, że wielu by to oburzyło, ale nie zdziwiło mocno. Niestety, po 2002 roku, odkąd PKP pozamykało kupę linii lokalnych w Polsce, mam wyrobioną opinię i będę się jej trzymał.

-- 78127 gotowy do odjazdu
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Lukasy

sulzer napisał(a):

> Myślałem, że jak na PKP przystało, mieszkańcy Sycewic, > całkowicie zostaną odcięci od sieci kolejowej. Dodam, że > wielu by to oburzyło, ale nie zdziwiło mocno.

Ale chyba nie było zbyt wielu przypadków likwidacji stacji lub przystanków na czynnych liniach.

> Niestety, po 2002 roku, odkąd PKP pozamykało kupę linii > lokalnych w Polsce, mam wyrobioną opinię i będę się jej > trzymał.

Likwidacja to jedna sprawa, drugą sprawą jest to, że nieraz bez generalnego remontu linie nie miały racji bytu. Prędkość spadała, czas jazdy się wydłużał, pasażerów ubywało, ograniczano liczbę pociągów, ostatni ludzie odpływali i zawieszano przewozy. A wiadomo, że wiele linii po zawieszeniu przewozów już się nie podniesie z upadku...

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Lukasy

pioko17 napisał(a):

> Mijanka pozostanie, czy jedynie p.o.?

Zostanie przystanek osobowy.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez wojtazz 42

Informacja o ruchu pociągów REGIO i komunikacji zastępczej jest dostępna tu: http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach,zachodniopomorskie,wydarzenia-z-regionu,s,0,7196.html

Zagląda ktoś w ogóle do tego działu?

wysłane przez sulzer

Przejeżdżałem przez Sycewice w sobotę porannym TLK 85102 do Olsztyna Głównego. Prace pełną parą, nawet perony będą nowe zgodnie z wymogami UE ;)