Forum

PE nie zgodzi się na przesunięcie środków z kolei na...

Jak informuje "Rzeczpospolita" powołując się na Siima Kallasa, komisarza UE ds. transportu, Parlament Europejski nie wyrazi zgody na przesunięcie 1,2 mld euro z projektów kolejowych na drogowe. Zdaniem dziennika jest szansa na wydanie tych pieniędzy na rewitalizację zamiast na modernizację torów.
Dobrze, że chociaż UE potrafi schłodzić głowy naszych polityków. W drogi pompujemy potężne pieniądze, a kolej rozłazi się w szwach. Nie tędy droga panowie i panie politycy, nie tędy...

-- 89426 gotów.

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> Dobrze, że chociaż UE potrafi schłodzić głowy naszych > polityków.

Z jednej strony dobrze, ale z drugiej to źle, że kolej ma taki niewydolny system wchłaniania pieniędzy. To jest większy problem niż gorące głowy polityków.
MarcinB napisał(a):

> Z jednej strony dobrze, ale z drugiej to źle, że kolej ma > taki niewydolny system wchłaniania pieniędzy. To jest > większy problem niż gorące głowy polityków.

Że kolej to jedna, wielka czarna dziura wciągająca każdą złotówkę, to wiadomo nie od dziś. Ale jak jeszcze zabierzemy kolejne pieniądze przeznaczone na kolej, to na pewno nie będzie lepiej - będzie jeszcze gorzej. Cały czas mam nadzieję, że w końcu ktoś z głową na karku zacznie zarządzać tym bałaganem (taaaaaaaaaaa...). A co nam zostało, jak nie nadzieja?

-- 89426 gotów.

Vmax>=160 na D29-351!
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.