Forum

Poranne zamieszanie

wysłane przez Lutek

Dzis rano dostałem smsowe wiadomośći o odwołaniu pociągów: 89422 relacji Szczecin Główny - Szczecinek i 88930 relacji Kamień Pomorski - Szczecin Główny. Póżniej dostałem kolejnego smsa z wiadomośćią, że pociąg do Szczecinka jednak wyjedzie (o godzinie 7:45, z prawie dwugodzinnym opóźnieniem). Jak przypuszczam przyczyną tego zamieszania są awarie taboru lecz może się mylę?

-- Kierujący pojazdem jest bogiem. Wszelkie dyskusje są bezcelowe.

Kolej żelazna potrafi być przyjazna.

wysłane przez Bodek

Lutek napisał(a):

> Dzis rano dostałem smsowe wiadomośći o odwołaniu > pociągów: 89422 relacji Szczecin Główny - Szczecinek i > 88930 relacji Kamień Pomorski - Szczecin Główny. Póżniej > dostałem kolejnego smsa z wiadomośćią, że pociąg do > Szczecinka jednak wyjedzie (o godzinie 7:45, z prawie > dwugodzinnym opóźnieniem). Jak przypuszczam przyczyną tego > zamieszania są awarie taboru lecz może się mylę?

Można tak powiedzieć. Nastąpiło lekkie rozszczelnienie układu hamulca pneumatycznego - najprawdopodobniej na skutek uderzenia bryłą lodu lub innym twardym przedmiotem. Komputer pokładowy to wykrył i zablokował jazdę. Obsługa długo szukała nieszczelności (jakiejś wyraźnej) i okazało się, że to coś mikro, w sumie niegroźnego. Jednak mimo usunięcia usterki komputer dalej wykazywał nieszczelność układu, nawet po jego wyresetowaniu. Dopiero ponowny reset z kilkuminutowym wyłączeniem silników odblokował system. Pociąg odjechał więc z ponad 2 godzinnym opóźnieniem i opóźnił o 2 godziny pociąg powrotny (8:50) ze Szczecinka do Szczecina.

wysłane przez Pszczolek

Pociąg z Kamienia zdefektował w Szczecinie Dąbiu, został odwołany na tym odcinku, pasażerowie za zgodą kierownika pociągu przesiedli się do opóźnionego TLK z Krakowa do Świnoujścia.

wysłane przez Ferrix 8

Pszczolek napisał(a):

> Pociąg z Kamienia zdefektował w Szczecinie Dąbiu, został > odwołany na tym odcinku, pasażerowie za zgodą kierownika > pociągu przesiedli się do opóźnionego TLK z Krakowa do > Świnoujścia.

A co z odcinkiem Wysoka K. - Kamień P.? Na piechotę czy podstawiono coś?

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...

wysłane przez mxk

Fenix napisał(a):

> A co z odcinkiem Wysoka K. - Kamień P.? Na piechotę czy > podstawiono coś?

To był pociąg Z Kamienia, więc pasażerowie jechali TLK na odcinku Szczecin Dąbie - Szczecin Główny (to TLK podwójnie przejeżdża przez Dąbie).

-- Co się porobiło z tą krainą złą?

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"