Forum

Nie będzie już bezpośredniego połączenia z Pragą

Szczecin straci bezpośrednie połączenie kolejowe z Pragą. W tej chwili pociąg kursuje do stolicy Czech przez Berlin. Od czerwca będzie zaczynał trasę właśnie w Berlinie, a nie w Szczecinie.
Czy DB Regio ma jakieś plany uruchomienia dodatkowego pociągu w tych godzinach czy pozostanie 4-godzinna \"dziura\" albo alternatywa przez Pasewalk (podobnie droga)? Wiadome było, że \"Alois Negrelli\" nie będzie miał tłumów, bo nie było żadnej oferty specjalnej obowiązującej na ten pociąg. Podobnie będzie z każdym innym EC/IC kursującym od Szczecina w stronę niemieckiej granicy.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...
Fenix napisał(a):

> [...] (podobnie droga)?

Droższa.
Fenix napisał(a):

> Czy DB Regio ma jakieś plany uruchomienia dodatkowego > pociągu w tych godzinach czy pozostanie 4-godzinna > \"dziura\" albo alternatywa przez Pasewalk (podobnie droga)?

No właśnie, czy zostanie uruchomiony jakiś pociąg za Alojzego? Wcześniej był IC do Amsterdamu, może warto go ponownie przywrócić?
Bukowy napisał(a):

> Wcześniej był IC do Amsterdamu, może warto go > ponownie przywrócić?

Odkąd przejął go PIC i zlikwidował taryfę VBB, też raczej muchy woził.

wysłane przez pioko17 37

No i ostatni Alois pojechał wczoraj i Szczecin pierwszy raz od wielu lat utracił jakieś dalekobieżne połączenie z miejscowościami bardziej wgłąb Niemiec. "W zamian" pojawiło się połączenie Trójmiasta z Berlinem. A czy jest jakaś szansa że od grudnia wróci do nas jakieś dalekobieżne połączenie? Może jakby PIC przyłączył się do BBT i pociag odjeżdżałby rano to nie byłoby takiej marnej frekwencji?

wysłane przez zack1989 12

pioko17 napisał(a):

> No i ostatni Alois pojechał wczoraj i Szczecin pierwszy raz > od wielu lat utracił jakieś dalekobieżne połączenie z > miejscowościami bardziej wgłąb Niemiec. "W zamian" > pojawiło się połączenie Trójmiasta z Berlinem. A czy > jest jakaś szansa że od grudnia wróci do nas jakieś > dalekobieżne połączenie? Może jakby PIC przyłączył > się do BBT i pociag odjeżdżałby rano to nie byłoby > takiej marnej frekwencji?

Akurat ja uważam, że pociąg do Pragi nie był do końca dobrym rozwiązaniem, bo można tam o wiele taniej (ale i też dłużej) dojechać przez Polskę. Ale faktycznie, jakby bilet brandenbursko-berliński był akceptowany w tym pociągu to miałby on rację bytu, przynajmniej do Berlina.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"