Forum

Nowoczesna klasa kolejowa powstanie w Szczecinie

Przyszli dyżurni ruchu kolejowego będą kształcić się w Szczecinie. W Zespole Szkół nr 4 powstanie nowoczesna klasa kolejowa.

wysłane przez MaK

De facto...

Przy obecnym przybliżeniu przez media osoby kolejarza, szkoła nie ma szans na osoby inne niż, z kręgu miłośniczego/rodziny kolejarza oraz na osoby którym się nie udało w innych miejscach.

Ogólnie będzie to, co było przed zawieszeniem kierunków kolejarskich w ZS nr 4. A co gorsza, ten nowoczesny kierunek ma się opierać na czym? Wybebeszonej przez obecnego dyrektora tek placówki pracowni?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
MaK napisał(a):

> A co gorsza, ten nowoczesny kierunek ma się opierać na > czym? Wybebeszonej przez obecnego dyrektora tek placówki > pracowni?

Nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, natomiast jeszcze trzy lata temu w kolejówce było wiele sprzętów kolejowych, które wtedy służy uczniom. Jak podkreślam nie wiem jak jest dzisiaj, aczkolwiek nie słyszałem też nic nadzwyczaj złego o nowym dyrektorze. Jeżeli już to o samym zespole szkół - lecz to się raczej tyczyło gimnazjum.

Natomiast jeżeli kogoś to interesuje w piątek 13 (odstukać w niemalowane :) ) kwietnia będzie dzień otwarty kolejówki.

wysłane przez HornExpert371

Bukowy napisał(a):

> Nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, natomiast jeszcze trzy > lata temu w kolejówce było wiele sprzętów kolejowych, > które wtedy służy uczniom.

2 lata temu w jednaj z pracowni był nastawnik od EU07, tyle ze większość pozycji miał zablokowanych (używali go chyba do rozruchu jakiegoś wentylatora). Niedawno gdzieś w magazynie widziałem hamulec z lokomotywy SM03. Doszły mnie słuchy że oddali komuś kran FV4a. Mają jeszcze model stycznika elektro-pneumatycznego (nie wiem z jakiej maszyny). Pewnie jest (a raczej było) tego znacznie więcej jednak nie było dane mi tego zobaczyć ;)

wysłane przez Voilltece

Witam. Wiem jak było 15 lat temu (wtedy kończyłem kolejówkę), wiem jak było kilka ostatnich lat (szwagier kończył kolejówkę w minionym roku). Kolejówka zeszła na psy, a pan Masłowski stołek powinien oddać bardziej doświadczonym pedagogom, to może jeszcze coś da się zrobić.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Voilltece napisał(a):

> Kolejówka zeszła na psy, a pan Masłowski stołek powinien > oddać bardziej doświadczonym pedagogom, to może jeszcze coś da się zrobić.

Wątpię, żeby coś dało się zrobić. Z sali ruchu zrobiono salę do nauk typowo ekonomicznych (rachunkowość, zarządzanie przedsiębiorstwem (?)), a urządzenia srk o ile jeszcze istnieją, to jak je widziałem w ostatnim czasie, były w opłakanym stanie.