Forum

Piąty "Smerf" w drodze do Szczecina mija nowy stadion w...

zdjęcie
Piąty "smerf" w drodze do Szczecina mija nowy stadion w Kołobrzegu
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Kołobrzeg Kostrzewno (niem. Kolberg Siederland), jeszcze na początku lat 90. XX wieku pracowały tu 2 suwnice bramowe Wytwórni Prefabrykatów a obok toru głównego były 3 bocznice :) Pozostawione w trawie strunobetonowe podkłady zachowały się do dziś. Obecnie teren po 2 bocznicach i ładowni PKP przekazały miastu w związku z budową obwodnicy.

A do końca lat 50. obok działała linia wąskotorowa do Gościna, o lokomotywowni wyburzonej w 2012 roku nie wspomnę...
margor napisał(a):

> Kołobrzeg Kostrzewno (niem. Kolberg Siederland), jeszcze na > początku lat 90. XX wieku pracowały tu 2 suwnice bramowe > Wytwórni Prefabrykatów a obok toru głównego były 3 > bocznice :) Pozostawione w trawie strunobetonowe podkłady > zachowały się do dziś. Obecnie teren po 2 bocznicach i > ładowni PKP przekazały miastu w związku z budową > obwodnicy. >  > A do końca lat 50. obok działała linia wąskotorowa do > Gościna, o lokomotywowni wyburzonej w 2012 roku nie > wspomnę...

Nie wiedziałem, czy pisać linia Kołobrzeg - Trzebiatów, przystanek Kołobrzeg Kostrzewno. Szkoda że po wspomnianych przez Ciebie bocznicach już nic oprócz podkładów nie zostało, a po przystanku zarośnięty peron.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.