Forum

SA110 do Smardzka, Czaplinka, Grotnik i Borujska

14 kwietnia (sobota) odbędzie się specjalny przejazd szynobusem serii SA110, organizowany przez Grodziską Kolej Drezynową. Jak napisano na oficjalnej stronie stowarzyszenia GKD, "Żegnamy SA110, które kończą swoją służbę w PR Szczecin. Oprócz malowniczej trasy Runowo Pom. - Czaplinek planujemy wjechać do Smardzka, Borujska i Budowa (Grotniki). Liczne fotostopy." Są jeszcze wolne miejsca - kontakt z organizatorem pod adresem e-mail jaroslaw_wozny@poczta.onet.pl.

wysłane przez matwag

Tytułem uzupełnienia informacji: SA wyjedzie z Kołobrzegu ok. 7:00. Można się dosiąść w Białogardzie albo Świdwinie (np. przed wjazdem na Smardzko - połączenie ze Szczecina TLK Gryf). Fotostopy będą na liniach niezelektryfikowanych. Powrót późnym popołudniem (ok. 18:30 w Runowie), ale będzie też skomunikowanie w Złocieńcu z regio do Szczecina i Szczecinka (tak po 16:00). Imprezy GKD są zawsze solidnie przygotowane i wszystko jest dograne, więc na pewno warto.

wysłane przez margor

Odcinki Świdwin - Smardzko, Złocieniec - Grotniki Drawskie i o dziwo Choszczno - Mirosławiec wpisane są wg rozporządzenia Rady Ministrów z 8 lutego 2000 roku do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. Tymczasem do Mirosławca wjechaliśmy od strony Złocieńca, gdyż dojazd od drugiej strony technicznie jest niemożliwy :)

Z ciekawostek, do wykazu należą również odcinki: - Sławno - Darłowo; - Kołobrzeg - Trzebiatów; - Goleniów - Mosty.