Forum

Fizyczna likwidacja linii Grzmiąca - Połczyn Zdrój

Około 4-kilometrowy odcinek toru od stacji Grzmiąca jest już całkowicie rozebrany. Dalej w kierunku Barwic zostały wycięte krzaki i drzewa rosnące na torach, które w niedługim czasie też będą rozebrane. Podobna sytuacja jest na odcinku z Barwic do Kołacza, gdzie część szlaku jest rozebrana, a część przygotowana do rozbiórki.
Bukowy napisał(a):

> http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0644F7A6

No i stało się...

wysłane przez margor

Dzisiejsze obserwacje z Połczyna:

- wypalony budynek dworca stoi zabezpieczony; - wieża wodna rozebrana; - tory na równi stacyjnej rozebrane; - tor w stronę Smardzka (zarośnięty i niekompletny) rozpoczyna się przy ulicy Młyńskiej.

wysłane przez lukien213

margor napisał(a):

> Dzisiejsze obserwacje z Połczyna: > - tor w stronę Smardzka (zarośnięty i niekompletny) > rozpoczyna się przy ulicy Młyńskiej.

W zasadzie to już więcej go nie ma niż jest :D Jadąc do Świdwina drogą wzdłuż linii kolejowej wyraźnie widać ubytki na odcinku Stare Ludzicko - Redło. Złomiarze już biorą się nawet za to, co na widoku jest. Z Redła do Smardzka ogólnie jest lipa. Leżą resztki torów, a z mostu nad Regą w Cieszeniewie zniknęły wszystkie metalowe części, które dało radę wyciąć. Są szanse na zbudowanie ścieżki rowerowej ze Smardzka do Grzmiącej. Może się uda, wtedy Połczyn znów będzie węzłem, tyle, że rowerowym :)