Forum

Awaria Regio

Dziś ostatni, wieczorny pociąg REGIO z Koszalina do Kołobrzegu (planowy odjazd o godzinie 18:29), obsługiwany 001, uległ awarii w peronie 2 koszalińskiego dworca. Skład miał problem z odhamowaniem. Przed godziną 21:00 ma przyjechać zastępczy szynobus z Kołobrzegu.

wysłane przez torzo

Około godziny 20:40 do Koszalina dotarł skład zastępczy z Kołobrzegu w postaci SA103-008+SA103-010. Po wykonaniu manewrów skład został podpięty do zdefektowanego SA109-001 i w trakcji potrójnej udał się do Kołobrzegu. Do stacji docelowej pociąg dotarł o 21:43 z łącznym opóźnieniem ponad 3 godzin.

Pozdrawiam.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez arctodus1111

torzo napisał(a):

> Około godziny 20:40 do Koszalina dotarł skład zastępczy z > Kołobrzegu w postaci SA103-008+SA103-010. Po wykonaniu > manewrów skład został podpięty do zdefektowanego > SA109-001 i w trakcji potrójnej udał się do Kołobrzegu. > Do stacji docelowej pociąg dotarł o 21:43 z łącznym > opóźnieniem ponad 3 godzin.

Ehh ta SA109, najbardziej awaryjna jednostka w PRST Kołobrzeg... Zobaczymy, jak będą się sprawować "Linki"...

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez lukien213

torzo napisał(a):

> Do stacji docelowej pociąg dotarł o 21:43 z łącznym > opóźnieniem ponad 3 godzin.

Ładnie. A nie można było jakiegoś kibla podstawić? Bo ten pociąg to chyba pusty pojechał. Ja przynajmniej nie czekałbym 3 godzin na skład zastępczy żeby te 40km pojechać.

wysłane przez torzo

lukien213 napisał(a):

> Ładnie. A nie można było jakiegoś kibla podstawić? Bo ten > pociąg to chyba pusty pojechał.

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia czy mają w Koszalinie rezerwę w postaci 'kibelka' na taki wypadek.. Wysłali zastępczy skład z Kołobrzegu też z pewnością dlatego, żeby móc od razu zabrać ze sobą z Koszalina tego zdefektowanego Kolzama.

>Ja przynajmniej nie >czekałbym 3 godzin na skład zastępczy żeby te 40km > pojechać.

Sprawa wiadoma. Tylko, że niestety to był ostatni transport do Kołobrzegu, wliczając ze sobą wszystkie busy, autobusy itd. A potem człowiek siedząc i czekając na skład zastępczy żałował, że szkoda mu było tych kilkunastu złotych więcej na benzynę i nie wybrał się samochodem.. :)

Pozdrawiam.

wysłane przez lukien213

torzo napisał(a):

> Powiem szczerze, że nie mam pojęcia czy mają w Koszalinie > rezerwę w postaci 'kibelka' na taki wypadek..

Czasami coś stoi, tylko później może coś z obiegami nie grać. Problem się rozwiązuje w "D", gdy ten osobowy jedzie do Kołobrzegu na dwóch jednostkach z pociągu ze Szczecina.

wysłane przez Bodek

... była usterka przekładni nawrotnej, umożliwiającej zmianę kierunku jazdy. Wg PR w pociągu było 17 osób, a skład dotarł do stacji docelowej z opóźnieniem 138 minut.