Forum

Pożar dworca w Połczynie Zdroju

Wczoraj po godzinie 22:00 straż pożarna otrzymała wezwanie do płonącego poddasza na byłym dworcu w Połczynie. Ognia nie udało się opanować, spalił się cały zabytkowy budynek. Na szczęście mieszkańcy zdążyli się ewakuować.

wysłane przez margor

Linia kolejowa jest w trakcie likwidacji - jednym słowem razem z dawną równią stacyjną będzie piękna działka pod market.

wysłane przez sulzer

margor napisał(a):

> Linia kolejowa jest w trakcie likwidacji - jednym słowem > razem z dawną równią stacyjną będzie piękna działka > pod market.

PKP wynajęło sobie pewnie jakiś gangsterów, którzy po cichu podpalili budynek, aby uniknąć jakiś sprzeczek z konserwatorem zabytków lub mieszkańcami budynku dworca. Szybka akcja, która wyszła na nie wyjaśniony pożar i tym samym szybciej zrzuci się balast z pleców. Proste jak drut :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 4119km

www.zkmk.org

wysłane przez margor

sulzer napisał(a):

Bez przesady... Ważne, że nikomu nic się nie stało. Szkoda budynku, po remoncie idealnie nadawałby się na dom wczasowy, pasował stylistycznie do połczyńskiego uzdrowiska (lub też innego rodzaju placówkę, jak budynek stacyjny w Drawsku Pomorskim przejęty przez samorząd).

wysłane przez sulzer

Jeśli ktoś chce zobaczyć to, co pozostało z dworca zapraszam:

http://www.youtube.com/watch?v=pNBM1dZ8shE&feature=related