Forum

Wypadek na przejeździe

Tuż przed przystankiem w Nielepie samochód uderzył w bok pociągu REGIO nr 89139 relacji Koszalin - Szczecin Główny, obsługiwanego przez 943. Jednostka zatrzymała się przy peronie w Nielepie. Szlak Świdwin - Rąbino jest zablokowany, na miejsce wypadku udała się policja.

wysłane przez lukien213

Wypadek na szczęście okazał się niegroźny. Szlak udrożniono po godzinie, jednostka kontynuuje jazdę. Opóźnienie pociągu 89139 wyniosło 62 minuty, a TLK "Rybak" oczekujący w Świdwinie na zwolnienie szlaku wyjechał z 30 minutowym opóźnieniem.

wysłane przez Korczian

lukien213 napisał(a):

> [...] a TLK > "Rybak" oczekujący w Świdwinie na zwolnienie szlaku > wyjechał z 30 minutowym opóźnieniem.

I znowu mści się brak drugiego toru od Runowa do Białogardu. Ruskie sobie wzięli drugi tor, a my musimy kombinować...

Ciekawe, czy kiedyś dobudują drugą nitkę Runowo - Białogard (a wypadałoby do Koszalina, czy nawet Wejherowa, by zlikwidować jednotorowość zupełnie). Wtedy mielibyśmy linię o dużej przepustowości, łączącą dwa duże ośrodki miejskie - Szczecin i Trójmiasto.

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez zack1989 12

Korczian napisał(a):

> Ciekawe, czy kiedyś dobudują drugą nitkę Runowo - > Białogard (a wypadałoby do Koszalina, czy nawet Wejherowa, by > zlikwidować jednotorowość zupełnie). Wtedy mielibyśmy > linię o dużej przepustowości, łączącą dwa duże ośrodki > miejskie - Szczecin i Trójmiasto.

Docelowo cała ta trasa ma być dwutorowa, takie są plany PLK. Raczej nie dożyję efektu końcowego. Chociaż już były/są jakieś przetargi na opracowanie dobudowy toru ale od strony Gdańska, chyba do Wejherowa.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Korczian

zack1989 napisał(a):

> Docelowo cała ta trasa ma być dwutorowa, takie są plany PLK. > Raczej nie dożyję efektu końcowego. Chociaż już były/są > jakieś przetargi na opracowanie dobudowy toru ale od strony > Gdańska, chyba do Wejherowa.

Chyba też nie doczekam... Taka sama epopeja jak 160-200km/h na 351... Opcjonalnie taka, jak elektryfikacja Ostbahnu (a teraz proszę miłośników z wielkopolski o odłożenie wszystkich niebezpiecznych, ostrych i ciężkich narzędzi).

-- "Duża ilość linii na Potulicką spowoduje, że tory się wyprostują." - złota myśl znajomego.

Vmax>=160 na D29-351!