Forum

"Turbokibel" w Szczecinie

Dzisiaj o godzinie 17:00 na przystanku Szczecin Zdroje widziano zmodernizowany EN57AKW w barwach województwa wielkopolskiego o nieznanych numerach. Pociąg obsługiwał pociąg Regio nr 78125 relacji Poznań Główny - Szczecin Główny.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Przed jedenastą pędził koło Witkowa w stronę Poznania. Pewnie jako 87122 Szczecin-Poznań? Może zagości na dłużej na linii?

wysłane przez Lukasy

Pt47 napisał(a):

> Przed jedenastą pędził koło Witkowa w stronę Poznania. > Pewnie jako 87122 Szczecin-Poznań?

Tak, właśnie ten pociąg. Wczoraj i dziś był to EN57-1412.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Mario  ?

Lukasy napisał(a):

> Tak, właśnie ten pociąg. Wczoraj i dziś był to EN57-1412.

Dziś około 17:00 też widziałem zmodernizowanego kibla w barwach województwa wielkopolskiego na dworcu głównym.

wysłane przez Korczian

Mario napisał(a):

> Dziś około 17:00 też widziałem zmodernizowanego kibla w > barwach województwa wielkopolskiego na dworcu głównym.

To zaczyna się robić ciekawe. Wychodziłoby, że mamy jakiś stały przydział/obieg dla wielkopolskiego turbokibla. Sądziłem, że turbokible tamtejsze należą do województwa i przekazane są dla KW. Chociaż, w Wlkp jest tak namieszane w kwestii "kto, czym i dlaczego" (vide SA132), że szkoda gadać... ;)

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Tak, właśnie ten pociąg. Wczoraj i dziś był to EN57-1412.

1412 czy to nie pierwszy zmodernizowany dla Wielkopolski?. Już tyle województw ma turbodymokible a nas ani słychu ani widu. Marzyłaby się wersja jak dla Łódzkiego i najładniejsze ma malowanie.

wysłane przez Tatra108 10

14-07-2012 kiedy jechałem do Poznania widziałem stojące składy na stacji Krzyż. Siedzenia koloru czerwonego, wpadającego w bordowy jeszcze były owinięte folią. Jacyś ludzie doklejali przy drzwiach naklejki z cyfrą 2 i naklejki z herbem województwa wielkopolskiego wraz z napisami.

-- Mylene Farmer - Du temps (instrumental)
Wymiata! :D

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez sulzer

Z relacji mojej dziewczyny, która codziennie dojeżdża z Dolic do Stargardu porannym 88123 (właśnie z Krzyża) i akurat trafiła na turbokibelka wiem, że wnętrze jest bardzo zbliżone do łódzkiej wersji tegoż EZT. Jeśli chodzi o napisy na drzwiach wejściowych do przedziałów, to zarówno oznaczenie klasy, jak i herb województwa jest naniesiony tak samo jak ma to miejsce w kolorystyce FB, chodzi mi o "mazy", oraz fabryczne logo marki Solaris, umieszczone na szybach osłaniających drzwi wejściowe do pojazdu. To samo ma miejsce również w łódzkich zmodernizowanych EN57, którym też miałem przyjemność jechać z Warszawy do Łodzi.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 6805km

www.zkmk.org

wysłane przez riversedge_pl 1

W ciągu ostatniego miesiąca jechałem dwukrotnie tym składem do Poznania, wyjeżdżając o 10:10 ze Zdunowa, a także raz wracając nim do Szczecina. Tak więc wygląda, że to jest raczej stały przydział. :)

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571