Forum

Linia sobieradzka

wysłane przez 333Wojtas333 14

Witam. Od dłuższego czasu, niestety bezskutecznie, poszukuję zdjęć z linii nr 417 z lat kiedy była ona zelektryfikowana na odcinku Słoneczne - Dąbie. Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś zechciałby podać jakiekolwiek źródła.

wysłane przez sulzer 11

333Wojtas333 napisał(a):

> Witam. Od dłuższego czasu, niestety bezskutecznie, > poszukuję zdjęć z linii nr 417 z lat kiedy była ona > zelektryfikowana na odcinku Słoneczne - Dąbie. Byłbym > wdzięczny, jeżeli ktoś zechciałby podać jakiekolwiek > źródła.

Preferuję Ci przejżeć materiały na stronie: www.kolej.one.pl, oraz na semaforku. Nie obiecuje, że coś będzie, ale galerie są co jakiś czas aktualizowane.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 7079km

www.zkmk.org

wysłane przez 333Wojtas333 14

sulzer napisał(a):

> Preferuję Ci przejżeć materiały na stronie: > www.kolej.one.pl, oraz na semaforku. Nie obiecuje, że coś > będzie, ale galerie są co jakiś czas aktualizowane.

Już sprawdzałem te strony, ale nie ma tam tego typu zdjęć.

wysłane przez MaK

333Wojtas333 napisał(a):

> Już sprawdzałem te strony, ale nie ma tam tego typu zdjęć.

Ciężko będzie Tobie znaleźć w necie coś z tego okresu tej linii. Jeżeli gdzieś są takowe zdjęcia, to zapewne w prywatnych zbiorach. Ale próbuj. Sam z chęcią bym rzucił okiem. A jak znajdziesz, to się pochwal ;)

wysłane przez wojtazz 42

sulzer napisał(a):

> 333Wojtas333 napisał(a):

> > Witam. Od dłuższego czasu, niestety bezskutecznie, > > poszukuję zdjęć z linii nr 417 z lat kiedy była ona > > zelektryfikowana na odcinku Słoneczne - Dąbie. Byłbym > > wdzięczny, jeżeli ktoś zechciałby podać jakiekolwiek > > źródła. >  > Preferuję Ci przejżeć materiały na stronie:

To teraz słowo "preferuję" nabrało chyba nowego znaczenia... Ech, całe życie się człowiek uczy...

wysłane przez sulzer 11

wojtazz napisał(a):

> To teraz słowo "preferuję" nabrało chyba nowego znaczenia... > Ech, całe życie się człowiek uczy...

Jeśli widzisz coś złego w tym co napisałem, to z chęcią zaproponuję z etymologią tego słowa, oraz jego zastosowaniem w języku polskim. Skrótowo "Preferować" oznacza to samo, co bardzo lubieć, lub też proponować, a także polecać. Taki też jest mój stosunek do wspomnianych żródeł internetowych, które być może zawierałyby materiały poszukiwane przez autora tego wątku, i w ten właśnie oto sposób przekazałem swoja informacje. Zgodnie z regulaminem rzecz jasna :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 7272km

www.zkmk.org

wysłane przez wojtazz 42

sulzer napisał(a):

> wojtazz napisał(a):

>  > > To teraz słowo "preferuję" nabrało chyba nowego znaczenia... > > Ech, całe życie się człowiek uczy... >  > Jeśli widzisz coś złego w tym co napisałem, to z chęcią > zaproponuję z etymologią tego słowa, oraz jego zastosowaniem w > języku polskim. Skrótowo "Preferować" oznacza to samo, co bardzo > lubieć, lub też proponować, a także polecać.

No nie wiem, pierwsze słyszę, żeby to znaczyło polecać, strona taka: http://sjp.pwn.pl/szukaj/preferowa%C4%87 nie wskazuje takiego znaczenia, no ale dobra...

wysłane przez Moderator 0

sulzer napisał(a):

> to z chęcią > zaproponuję z etymologią tego słowa

http://sjp.pwn.pl/slownik/2543682/

> lubieć

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=1553

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Ferrix 8

sulzer napisał(a):

  > Preferuję Ci przejżeć materiały na stronie:

A ja proponuję przejrzeć materiał na tej stronie: http://sjp.pwn.pl/slownik/2510297/przejrze%C4%87_I

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ