Forum

Nowy rozkład już wisi

wysłane przez wojtazz 42

Zgodnie z nowymi wytycznymi wg których rozkłady jazdy publikuje zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK S.A. w dniu dzisiejszym w nowych ramkach na kładce stacji Szczecin Główny zostały wywieszone plakatowe rozkłady jazdy obowiązujące od 9 grudnia 2012 r. do 9 lutego 2013 r. (taki termin obowiązywania związany jest z okresem zamknięciowego rozkładu jazdy, który jest przewidziany właśnie na taki czas) Rozkłady generuje system, a nie jak do tej pory człowiek więc na pewno zdecydowana większość podróżnych przeżyje szok jak zacznie czytać informacje w nich zawarte :) Rozwiązanie to ma wg mnie swoje plusy ale ma też minusy, które mam nadzieję z czasem zostaną wyeliminowane. Kto ciekawy jak to wygląda, to zapraszam na kładkę na Główny :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

wojtazz napisał(a):

> Kto ciekawy jak to > wygląda, to zapraszam na kładkę na Główny :)

Tak o: http://rozklad.plk-sa.pl/ ? To ja chyba wolę poprzednią wersję.

wysłane przez wojtazz 42

mkubien napisał(a):

> > Kto ciekawy jak to > > wygląda, to zapraszam na kładkę na Główny :) >  > Tak o: http://rozklad.plk-sa.pl/ ? > To ja chyba wolę poprzednią wersję.

No w zasadzie taki tylko w innym formacie więc jest mniej stron... Ramek na kładce jest chyba z 7 :)

wysłane przez ilm19

wojtazz napisał(a):

> No w zasadzie taki tylko w innym formacie więc jest mniej > stron... Ramek na kładce jest chyba z 7 :)

W sensie, że teraz cały rozkład mieści się aż na siedmiu plakatach? :O

Odnośnie szaty graficznej, to mnie się tam ona podoba z grubsza. Mam tylko dwa "ale": 1) przydałby się jednak powrót do żółtego i białego tła, łatwiej wtedy z daleka rozróżnić rozkłady (chyba, że tylko w wersji online wszystko jest białe, a wydruki są robione na papierach o odpowiednim kolorze), 2) zabrakło także wyróżnienia iR i Re na niebiesko - ten pomysł też mi się podobał, a wręcz poszedłbym o krok dalej i każdej kategorii pociągów przypisał "własny" kolor.

wysłane przez MaK

ilm19 napisał(a):

> 2) zabrakło także wyróżnienia iR i Re na niebiesko - ten > pomysł też mi się podobał, a wręcz poszedłbym o krok dalej i > każdej kategorii pociągów przypisał "własny" kolor.

A ja osobiście uważam, że tak jest lepiej. Proste i sensowne. Osobowe czarne. Pośpieszne czerwone. Po co rozróżniać i kolorować, skoro dla zwykłego Kowalskiego i tak nie ma to różnicy.

BTW... A jaki kolor nadasz u nas pociągom "Fistaszek" i "Śląska Fala" Kolei Śląskich? :>

wysłane przez wojtazz 42

MaK napisał(a):

> BTW... A jaki kolor nadasz u nas pociągom "Fistaszek" i "Śląska > Fala" Kolei Śląskich? :>

Czerwony, bo to międzywojewódzkie pospieszne na EZT :) W Szczecinie ich nie uświadczymy, co najwyżej Stargard i Goleniów...

wysłane przez MaK

wojtazz napisał(a):

> Czerwony, bo to międzywojewódzkie pospieszne na EZT :) > W Szczecinie ich nie uświadczymy, co najwyżej Stargard i Goleniów...

U nas, to tylko Stargard Szczeciński, Goleniów, Wysoka Kamieńska, Wolin, Międzyzdroje, Lubiewo i Świnoujście. No ale skoro kolorujemy każdy rodzaj, każdego przewoźnika, to temu trzebaby nadać już nie wiem... bordowy? Żółty? Sinokoperkowy?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez ilm19

MaK napisał(a):

> A ja osobiście uważam, że tak jest lepiej. Proste i sensowne. > Osobowe czarne. Pośpieszne czerwone. Po co rozróżniać i > kolorować, skoro dla zwykłego Kowalskiego i tak nie ma to > różnicy.

Wiesz, trochę jednak ma, bo te pociągi różnią się taryfą. Mi się bardzo podobał pomysł wyróżniania iR-ów na niebiesko, bo można było łatwo "odfiltrować" je wśród innych pociągów. A kategorii nie ma dużo. Mamy osobowe i REGIO (te można potraktować jako jedno), TLK, iR/Re (również jako jedno, ta sama taryfa), Ex oraz EIC/IC/EC. Wychodzi 5 kolorów. Dużo? Chyba nie, a byłoby czytelniej. Ale to moje zdanie

> BTW... A jaki kolor nadasz u nas pociągom "Fistaszek" i "Śląska > Fala" Kolei Śląskich? :>

Można je wrzucić do kategorii "inne" i wyróżnić np. sraczkowatym :P

wysłane przez djdark  0

MaK napisał(a):

> Po co rozróżniać i > kolorować, skoro dla zwykłego Kowalskiego i tak nie ma to > różnicy.

Spierałbym się :P

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez paki

djdark napisał(a):

> Spierałbym się :P

Krzychu, my faceci i tak zapamiętujemy wszystko w kolorze niebieskim :D

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez MaK

djdark napisał(a):

> Spierałbym się :P

Takie Twoje prawo. :>

wysłane przez djdark  0

MaK napisał(a):

> djdark napisał(a):

> > Spierałbym się :P >  > Takie Twoje prawo. :>

Prawo nie być zwykłym Kowalskim? :D

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez MaK

djdark napisał(a):

> Prawo nie być zwykłym Kowalskim? :D

Prawo, by się spierać. Chociaż, i tak "moja racja jest mojsza niż twojsza". ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Ferrix 8

wojtazz napisał(a):

> Rozwiązanie to > ma wg mnie swoje plusy ale ma też minusy, które mam > nadzieję z czasem zostaną wyeliminowane.

Póki co został niecały tydzień do wejścia nowego rozkładu w życie, a błędy i głupoty jakie na nim naniesiono do tej pory nie zostały wyeliminowane. Z odczytaniem niektórych terminów kursowania nawet kolejarze mają trudności, a co dopiero zwykłe osoby.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ