Forum

Mimo Dnia Niepodległości ruch na stacji Stargard...

film
czas trwania: 2:15
odtwórz
Mimo Dnia Niepodległości ruch na stacji Stargard Szczeciński jest spory
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Korczian

Jak to stwierdził mój znajomy, który pracował na kolei: "Gdyby ludzie wiedzieli, co czasami jeździ na wagonach przez centrum miasta, to by im włosy dęba stanęły".

Zawsze mnie zastanawiało, czy Stargard nie powinien mieć obwodnicy kolejowej, która omijałaby dworzec pasażerski, coś jak Poznań czy Szczecin (w pewnym stopniu). Ale z drugiej strony - jeżeli tego nie zrobiono "za komuny", to teraz tym bardziej nikt się na to nie porwie. Do tego Stargard nie jest potężnym miastem jak te dwa wymienione, gdzie dworzec jest ważną częścią miasta...

Takie gdybanie na długi wieczór. :)

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> Zawsze mnie zastanawiało, czy Stargard nie powinien mieć > obwodnicy kolejowej, która omijałaby dworzec pasażerski, > coś jak Poznań czy Szczecin (w pewnym stopniu).

No, pociągi z jakże zdrowymi chemikaliami do Polic jeżdżą nie przez centrum Szczecina, tylko obwodnicą kolejową pod jeziorem Dąbie :)

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
mxk napisał(a):

> No, pociągi z jakże zdrowymi chemikaliami do Polic jeżdżą > nie przez centrum Szczecina, tylko obwodnicą kolejową pod > jeziorem Dąbie :)

Wiecie. Równie dobrze, w centrum miasta może strzelić cysterna samochodowa wioząca "ileśtam" ton benzyny Pb95. A przecież wypadki na drogach kołowych to w dzisiejszych czasach już normalność.

Szczerze mówiąc, o wiele lepiej, że takie paskudztwa jeżdżą po torach, niż po drogach.
MaK napisał(a):

[ciach]

Cysterny cysternami, nie zapominajmy o transportach do Temelina czy "bombowych" wagonach z zabawkami made in USA :)

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
mxk napisał(a):

> Cysterny cysternami, nie zapominajmy o transportach do Temelina czy > "bombowych" wagonach z zabawkami made in USA :)

Takie rzeczy transportowali przez nasz region czy po prostu jako przykład? ;) Strach się bać!

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> Takie rzeczy transportowali przez nasz region czy po prostu jako > przykład? ;) Strach się bać!

Pewnie że tak :)

Temelin - jeszcze ok. 2003-2004 słyszałem w mediach o transporcie paliwa jądrowego, czy jeżdżą teraz - nie wiem. Pobieżne przeszukiwanie internetu (odkop sprzed ponad 10 lat): http://wiadomosci.wp.pl/kat,1330,title,PKP-bezpieczny-transport-dla-Temelina,wid,217794,wiadomosc.html

Zabawki od Wujka Sama - pamięć mnie nie myli (tutaj też jest o Temelinie): http://kolej.mkm.szczecin.pl/news/1265897591,Pociag-pod-specjalnym-nadzorem-Z-rakietami

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
mxk napisał(a):

> [chrup!]

No to naprawdę, pewne rzeczy lepiej przemilczeć. I nie wiedzieć, co jedzie w cysternach, kontenerach czy krytych wagonach... ;)

Vmax>=160 na D29-351!
mxk napisał(a):

  > Temelin - jeszcze ok. 2003-2004 słyszałem w mediach o transporcie > paliwa jądrowego, czy jeżdżą teraz - nie wiem. Pobieżne > przeszukiwanie internetu (odkop sprzed ponad 10 lat): > http://wiadomosci.wp.pl/kat,1330,title,PKP-bezpieczny-transport-dla-Temelina,wid,217794,wiadomosc.html

Już kiedyś pisałem o tym - nie wiem, czego by było potrzeba, aby mógł się rozszczelnić taki kontener ze świeżym paliwem jądrowym. Poza tym, samo paliwo jest jeszcze przed reakcją rozszczepiania, więc IMO większe zagrożenie stanowi cysterna z benzyną. :>
mike_1994 napisał(a):

> Już kiedyś pisałem o tym - nie wiem, czego by było potrzeba, aby > mógł się rozszczelnić taki kontener ze świeżym paliwem jądrowym. > Poza tym, samo paliwo jest jeszcze przed reakcją rozszczepiania, więc > IMO większe zagrożenie stanowi cysterna z benzyną. :>

Wiem o tym, jednakże "filozoficznie" można zawuważyć, że żyjemy w czasach różnych bruno-bomberów, dla których sam efekt wysadzenia ładunku nie jest ważny, ważny jest efekt psychologiczny w postaci samego ataku na pociąg z takim ładunkiem. Amoniak czy kwas siarkowy, pomimo że są groźniejsze, na pewno nie działają tak na psychikę "ciemnego ludu" :)

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"