Forum

Przejazdy, przejazdy, przejazdy...

Na drugą połowę kwietnia w Kołobrzegu zaplanowany jest ciąg dalszy modernizacji przejazdów kolejowych w Kołobrzegu.

wysłane przez margor

Przejazd ostatecznie zlikwidowano w latach 80. XX wieku motywując to ułatwieniem w manewrowaniu składów i koniecznością rozczepiania dłuższym pociągów (2 bocznice portowe, wojsko i marynarka wojenna, baza paliw CPN, baza przeładunkowa Kombinatu Budowlanego na terenie stacji Kołobrzeg Kostrzewno). Dzielił on bowiem równię stacyjną na 2 części co bardzo utrudniało pracę i wymuszało częste zamykanie szlabanów.

wysłane przez torzo

margor napisał(a):

> Przejazd ostatecznie zlikwidowano w latach 80. XX wieku > motywując to ułatwieniem w manewrowaniu składów i > koniecznością rozczepiania dłuższym pociągów (2 > bocznice portowe, wojsko i marynarka wojenna, baza paliw CPN, > baza przeładunkowa Kombinatu Budowlanego na terenie stacji > Kołobrzeg Kostrzewno). Dzielił on bowiem równię stacyjną > na 2 części co bardzo utrudniało pracę i wymuszało > częste zamykanie szlabanów.

Teraz to już niestety nie bardzo jest czym manewrować.. Pociągów z każdym rozkładem coraz mniej. A w niedalekiej przyszłości i składów do MEC'u może zabraknąć.

-- Pozdrawiam, TT.

Pozdrawiam.

wysłane przez arctodus1111

Jak podaje portal gk24.pl modernizacja przejazdów ma ruszyć 14 kwietnia. Na pierwszy ognień idą ul. Portowa i Warzelnicza, dopiero po nich (czyli ok. 6 tygodniach) ul. Wschodnia i Fredry

IZ Szczecin, ISE Koszalin.