Forum

Likwidacja linii Stargard Sczeciński-Pyrzyce-Głazów

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Linia Stargard Sczeciński-Pyrzyce-Głazów znalazła się na ostatniej liście linii do likwidacji. Może ktoś się orientuje gdzie można zdobyć informacje o rozkładzie jazdy pociągów towarowych na tej trasie?. Wiem, że zdawki do Pyrzyc śmigały i tłuczeń do Głazowa. Czasem też nawozy do Warnicy. Może udałoby się zrobić jeszcze trochę zdjęć "dla potomności". Dzięki z góry.
Pt47 napisał(a):

> (ciach)

Do Głazowa słabiej ostatanio, ale w środe na stację w Pyrzycach zdawczy Cargo przywiózł dwie platformy z nawozami dla firmy Agrolex. Dzisiaj chyba odebrali próżne wagony.
LinX napisał(a):

>(ciach)

Dzisiaj ponownie zajechał zdawczy do Pyrzyc, tym razem z tuzinem cystern z nawozami płynnymi. Jutro zapewne po nie przyjadą więc można złapać je na szlaku Pyrzyce - Stargard.
LinX napisał(a):

>  > Dzisiaj ponownie zajechał zdawczy do Pyrzyc, tym razem z tuzinem > cystern z nawozami płynnymi. Jutro zapewne po nie przyjadą > więc można złapać je na szlaku Pyrzyce - Stargard.

Orientujecie się, czy Cukrownia Stargard coś ostatnio woziła koleją. I czy ma jeszcze własne wagony - głównie cysterny?
Bodek napisał(a):

> LinX napisał(a):

> >  > > Dzisiaj ponownie zajechał zdawczy do Pyrzyc, tym razem z > tuzinem > > cystern z nawozami płynnymi. Jutro zapewne po nie przyjadą > > więc można złapać je na szlaku Pyrzyce - Stargard. >  > Orientujecie się, czy Cukrownia Stargard coś ostatnio woziła > koleją. I czy ma jeszcze własne wagony - głównie cysterny?

Pod koniec 2012 było kilka pociągów Stargard-Gdańsk. Czy były to wagony z Cukrowni Stargardzkiej czy innej to nie mam pojęcia.
Bodek napisał(a):

> Orientujecie się, czy Cukrownia Stargard coś ostatnio woziła > koleją. I czy ma jeszcze własne wagony - głównie cysterny?

W zeszłym tygodniu był transport melasy do Gdańska - jakieś 20 beczek było, wszystkie pod banderą "Polski Cukier". Co do stargardzkich wagonów, to w wahadłach z nawozem RSM jeżdżących z Puław do Gumieniec, czy Glinek często można spotkać cysterny z przypisaniem do stacji macierzystej Stargard Szczeciński.

wysłane przez Mykolej

Linia zostanie zamknięta na pewien czas, a nie "poddana likwidacji"

wysłane przez LinX 13

Mykolej napisał(a):

> Linia zostanie zamknięta na pewien czas, a nie "poddana > likwidacji"

PKP nigdy nie likwidowały linii, tylko zawieszały ruch, często do odwołania. Efektem tego była "prywatyzacja mienia kolejowego" przez złomiarzy - później zdekapitalizowana linia była nieopłacalna w odbudowie - opłacalna w likwidacji.

wysłane przez margor

LinX napisał(a):

A dobrym przykładem z ostatniego roku są: Resko i Połczyn Zdrój.

wysłane przez LinX 13

W/w linia trafiła na listę odcinków odwołanych od zamknięcia http://www.rynek-kolejowy.pl/43987/Juz_49_odcinkow_uchronionych_przed_zamknieciem_Jest_lista.htm

O dziwo jest tam tylko odcinek Pyrzyce-Głazów, brak odcinka Stargard-Pyrzyce.

wysłane przez sulzer 11

LinX napisał(a):

  > O dziwo jest tam tylko odcinek Pyrzyce-Głazów, brak odcinka > Stargard-Pyrzyce.

Spokojnie, jeśli na liście jest odcinek Pyrzyce-Głazów, to na 100% jest to tylko i wyłącznie ten odcinek. W naszym kraju została pamiątka po dawnym ustroju, czyli robienie wszystkiego bez najmniejszego sensu. Skoro linia Stargard Szcz.-Pyrzyce jest dalej na liście do zamknięcia, a Pyrzyce-Głazów nie, to pociągi i tak na tym odcinku się nie pojawią z wiadomych względów, chyba że to jakieś przeoczenie ze strony PLK i cała linia wróci do życia, i będzie można walczyć o przywrócenie ruchu pasażerskiego - oby.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 1940 km

www.zkmk.org

wysłane przez Bosman1980 0

W piątek (11.07.2014) będąc w Pyrzycach widziałem na ulicy Stargardzkiej ekipę Służby Drogowej która demontowała znaki stopu oraz usuwała oznakowanie poziome przed przejazdem kolejowym. Czy ktoś z kolegów ma jakąś wiedzę na temat jaki jest status linii oraz jaka jest przyszłość tej linii? Jedno jest pewne, że od końca zeszłego roku nie pojawił się już żaden pociąg w Pyrzycach.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Nie wiem niestety co kombinują, ale na kilku lokalnych przejazdach przez linię postawione zostały nowe znaki "STOP" (np. w Warnicach, Reńsku...). Może w Pyrzycach to też jakaś wymiana oznakowania?. Między Kijewem a Stargardem ostatnio widziałem dość długi skład pustych węglarek. Pewnie wracały z cukrowni. Od Warnic szlak ładnie zarasta. Wiele betonowych podkładów jest w kiepskim stanie a drewniane na złączach to prawie się "zbiodegradowały".

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Pt47 napisał(a):

"Między Kijewem a Stargardem ostatnio widziałem..." Przepraszam miało być: Między Kluczewem a Stargardem.

wysłane przez LinX 13

Pt47 napisał(a):

> (ciach)

Niestety między Kluczewem a Głazowem znaki STOP poznikały z przejazdów kolejowych.

wysłane przez pioko17 38

Bosman1980 napisał(a):

> Czy ktoś z kolegów ma jakąś wiedzę > na temat jaki jest status linii oraz jaka jest przyszłość > tej linii? > Jedno jest pewne, że od końca zeszłego roku nie pojawił > się już żaden pociąg w Pyrzycach.

Linia została wyłączona z eksploatacji wraz z wprowadzeniem w życie rozkładu jazdy 2013/2014.