Forum

"Mega" wygodne REGIO z Poznania do Szczecina nabiera...

zdjęcie
"Mega" wygodne REGIO z Poznania do Szczecina nabiera prędkości po krótkim postoju w Grzędzicach Stargardzkich
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
To już nawet do Poznania go puszczają? Dyspozytura nie ma litości dla pasażerów...
Jechałem nim tego dnia, w sobotę, ale do Poznania, jako 87120, 5:30 odjazd z Głównego. Muszę przyznać, że siedzenia fatalne, okna mega nieszczelne. Natomiast wracałem 78127 jednostką EN57-928 i tą potwornie rzucało na boki i góra-dół. Trochę się czułem jakbym siedział w pralce podczas wirowania. I to sprawia, że mimo niedogodności jakie EN57-013 ze sobą niesie, jechało mi się nim lepiej, a przejechałem całą trasę. Zaskoczeni? :P

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
lukaszenko napisał(a):

> To już nawet do Poznania go puszczają? Dyspozytura nie ma > litości dla pasażerów...

Do Poznania... a co mają powiedzieć jadący do Zielonej Góry, tam częściej jeździ.
Pszczolek napisał(a):

> Do Poznania... a co mają powiedzieć jadący do Zielonej > Góry, tam częściej jeździ.

Już raz jechałem tą trasę właśnie tą jednostką - "wrażenia" niezapomniane.

-- 7823, odjazd!

wysłane przez sulzer

Ja osobiście regularnie co weekend odbywam Szczecin Gł. - Dolice "w te i na zad". Jak jadę w piątek, to zazwyczaj 87128 (17:50 / Szczecin - Poznań). Wtedy prawie zawsze jadę ED72 (na zmianę #006, #015, #016, #017), tutaj nie narzekam bo jak załapie się wcześniej na miejsce w "byłej jedynce", to jest godzina spokoju. Za to jak w niedziele wracam do Szczecina, to wtedy nie jest już tak dobrze. 78127 z Poznania, i to przeważnie albo jakiś SPOT (pół biedy), albo już szczyt tortur - EN57-1953. Tłok, upał, plastik, a na dodatek się zdarzy, że w okolicznej wiosce dosiądzie się kilku czerwonych od alkoholu pysków, i bez krzty przejęcia w najlepsze palą fajeczkę, która w połączeniu z innymi "atrakcjami" daje solidnie popalić. Oczywiście konduktor/ka nawet nie myśli żeby zwrócić uwagę, no może czasem się zdarzy, że pod nosem burknie "Nie palić", czego oczywiście adresaci polecenia nie usłyszą, a nawet gdyby, to nie śni im się do tego dostosować. Ale to tylko takie wewnętrzne refleksje. Współczuje tylko tym, którzy takimi "skatowanymi trupami" muszą jechać ze Szczecina do Poznania, co sam nie raz przechodziłem.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 1882 km
www.zkmk.org
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez wojtazz 42

sulzer napisał(a):

>Współczuje tylko tym, którzy > takimi "skatowanymi trupami" muszą jechać ze Szczecina do > Poznania, co sam nie raz przechodziłem.

Nikt nikogo nie zmusza, od podróży w relacji Szczecin-Poznań to są pociągi spółki IC ;) Za kilka miesięcy komfort podróży w relacji Szczecin-Poznań powinien ulec znaczącemu zwiększeniu i będzie ulegać ciągłemu podnoszeniu aż do osiągnięcia zadowalającego poziomu :)

wysłane przez sulzer

wojtazz napisał(a):

> Nikt nikogo nie zmusza, od podróży w relacji Szczecin-Poznań > to są pociągi spółki IC ;) Za kilka miesięcy komfort > podróży w relacji Szczecin-Poznań powinien ulec znaczącemu > zwiększeniu i będzie ulegać ciągłemu podnoszeniu aż do > osiągnięcia zadowalającego poziomu :)

Dobrze słyszeć takie informacje. Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza, ale są tacy, którzy nie mogą sobie pozwolić na komfortową podróż pociągiem spółki IC (z wyłączeniem pociągów TLK, gdzie warunki są porównywalne z wyżej omawianymi EN57, a w niektórych przypadkach jeszcze gorsze), i wybierają najtańszą opcję.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 1882 km

www.zkmk.org

wysłane przez Ferrix 8

wojtazz napisał(a):

> Nikt nikogo nie zmusza, od podróży w relacji Szczecin-Poznań > to są pociągi spółki IC ;)

Od podróży Szczecin-Poznań może i tak, ale Szczecin-Dolice z powodu braku postoju tamże najzwyczajniej już nie :)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez lukien213

sulzer napisał(a):

> Ja osobiście regularnie co weekend odbywam Szczecin Gł. - > Dolice "w te i na zad". Jak jadę w piątek, to zazwyczaj > 87128 (17:50 / Szczecin - Poznań). Wtedy prawie zawsze jadę > ED72 (na zmianę #006, #015, #016, #017), tutaj nie narzekam > bo jak załapie się wcześniej na miejsce w "byłej > jedynce", to jest godzina spokoju.

Niestety, ale nasze ED72 się sypią. Te jedynki owszem, są wygodne, ale telepie nimi na wszystkie strony i zazwyczaj jedynym spokojnym miejscem jest przedział pomniejszony o WC. Dziś miałem okazję jechać w 006. Tu względnie dobrze, choć okna już do szczelnych nie należą.