Forum

SA110/SA112 - co z nimi?

wysłane przez Mareczek 5

Jak w temacie, co się dzieje z ww. taborem? Jakieś kasacje, przekazanie do muzeum?

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez lukien213

Mareczek napisał(a):

> Jak w temacie, co się dzieje z ww. taborem? Jakieś kasacje, > przekazanie do muzeum?

Byłem w Kołobrzegu ostatnio, to stały na terenie lokomotywowni "w całości". Czy wszystkie? Nie wiem. Może miejscowi się wypowiedzą odnośnie ilości.

Przy okazji, stoją tam też EN57 chyba do kasacji. Może ktoś i ich numerki zobaczy?

wysłane przez arctodus1111

> Byłem w Kołobrzegu ostatnio, to stały na terenie > lokomotywowni "w całości". Czy wszystkie? Nie wiem. Może > miejscowi się wypowiedzą odnośnie ilości.

Czasami bywam w okolicy lokomotywowni, i z tego co zaobserwowałem, to praktycznie nic się z nimi nie dzieje.

> Przy okazji, stoją tam też EN57 chyba do kasacji. Może ktoś > i ich numerki zobaczy?

Co do tych EN'ek, to podczas wizyty na lokomotywowni z okazji "Pirata" zapytałem się o ich los pracownika. Miał być planowany przetarg na ich kasację (dwa żółte i chyba 063), ale bardziej prawdopodobną dla mnie wersją ich przyszłości jest modernizacja.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez margor

lukien213 napisał(a):

> Byłem w Kołobrzegu ostatnio, to stały na terenie > lokomotywowni "w całości". Czy wszystkie? Nie wiem. Może > miejscowi się wypowiedzą odnośnie ilości.

Pod koniec marca cały wachlarz obrotnicy był zajęty "Helmutami". Człony SA112 ustawione były na torze równoległym do suwnic bramowych MEC-u.   > Przy okazji, stoją tam też EN57 chyba do kasacji. Może ktoś > i ich numerki zobaczy?

Czy do kasacji, ciężko powiedzieć. Kasacja już była w SPC i np. EN57-690 ściągnęli z Kołobrzegu do Szczecina.

Na pewno potwierdzam obecność EN57-1427.

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

> Jak w temacie, co się dzieje z ww. taborem? Jakieś kasacje, > przekazanie do muzeum?

Może Koleje Śląskie kupią? :D

wysłane przez arctodus1111

pioko17 napisał(a):

> Może Koleje Śląskie kupią? :D

A chcieliby się bawić w dopuszczenie do ruchu? Przecież to jest główny powód zaraz po kosztach eksploatacji, przez który zostały wycofane :)

IZ Szczecin, ISE Koszalin.