Forum

Przebudowa przystanku osobowego w Witkowie Pyrzyckim

Na przystanku osobowym Witkowo Pyrzyckie, znajdującym się na linii kolejowej Szczecin Główny - Poznań Główny, prowadzone są prace remontowe polegające na przebudowie peronu w kierunku Stargardu. Nowy peron będzie wyższy, pokryty kostką brukową oraz zgodny ze standardami UE. Podobną przebudowę czeka peron na przystanku Stawno na linii Wysoka Kamieńska - Kamień Pomorski.

wysłane przez Korczian

O... A to ciekawostka. Chyba przegapiłem przetarg ;) Jak już przy tym temacie - czy inne przystanki na 351 też będą w tym roku miały przebudowę na wyższe, czy to jednorazowy wybryk?

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> O... A to ciekawostka. Chyba przegapiłem przetarg ;) Jak > już przy tym temacie - czy inne przystanki na 351 też > będą w tym roku miały przebudowę na wyższe, czy to > jednorazowy wybryk?

Jak na tą chwilę nic większego się nie szykuje. W Witkowie, przebudowa obejmuje obecnie peron w kierunku Stargardu, i jest mniej więcej w połowie. Peron w kierunku Poznania nadal jest, jaki był. Prócz tego, na odcinku Szczecin Port Centralny - Choszczno, można spotkać nowe tablice z nazwami stacji i przystanków kolejowych. Dalej już wyrwykowo, we Wronkach, i Szamotułach, jednak do Poznania ostatni raz jechałem około 2,5 tygodnia temu, więc w tym okresie mogło się coś jeszcze pozmieniać.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2013 : 3525 km

www.zkmk.org
sulzer napisał(a):

> Jak na tą chwilę nic większego się nie szykuje. W Witkowie, > przebudowa obejmuje obecnie peron w kierunku Stargardu, i jest > mniej więcej w połowie.

Tymczasem przystanek Strzebielewo Pyrzyckie jest przeznaczony do likwidacji podczas modernizacji linii nr 351.