Forum

Do osiągnięcia Rosnowa pozostało jeszcze do ułożenia...

zdjęcie
Do osiągnięcia Rosnowa pozostało jeszcze do ułożenia 1,7 km torów
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Od chwili wykonania zdjęcia minęło ponad pół roku - jak to miejsce wygląda dziś? Czy kolejkę udało się odbudować do samego Rosnowa? Czy cała linia pozbawiona jest podsypki, czy tor obecnie ma już kompletną podsypkę?

Jestem ciekawy jak się mają sprawy byłej Koszalińskiej KD, bo informacji na ten temat jak na lekarstwo, choć to też nasze województwo, a z drugiej strony nie chce mi się wertować innych for internetowych w poszukiwaniu informacji.
Bodek napisał(a):

> Od chwili wykonania zdjęcia minęło ponad pół roku - jak > to miejsce wygląda dziś? Czy kolejkę udało się > odbudować do samego Rosnowa? Czy cała linia pozbawiona jest > podsypki, czy tor obecnie ma już kompletną podsypkę?

Obecnie trwają prace nad przywróceniem przejezdności samego torowiska do Rosnowa, informacja o brakującym odcinku 1,7 km jest aktualna. "Nowy" tor zaczyna się pod lasem w Manowie, nie jest podsypany ani podbity, priorytetem jest umożliwienie dojazdu do mijanki w Rosnowie (zachowanej i kompletnej na podkładach strunobetonowych). Kwestia regulacji torowiska to plan na rok następny.
margor napisał(a):

  > Obecnie trwają prace nad przywróceniem przejezdności samego > torowiska do Rosnowa, informacja o brakującym odcinku 1,7 km > jest aktualna.

A jak to się ma do jubileuszu wąskotorówki? Jest szansa na jakiś pociąg specjalny w tym roku, który dojedzie do Rosnowa, czy raczej nikt nie zaryzykuje przed podbiciem toru i obsypaniem tłuczniem?
lukien213 napisał(a):

> A jak to się ma do jubileuszu wąskotorówki? Jest szansa na > jakiś pociąg specjalny w tym roku, który dojedzie do Rosnowa, > czy raczej nikt nie zaryzykuje przed podbiciem toru i obsypaniem > tłuczniem?

Corocznie w listopadzie z okazji urodzin wąskotorówki TMKW organizuje pociągi specjalne z przejazdem do końca toru. Chciałbym bardzo, żeby w tym roku udało się zaliczyć kurs do mijanki w Rosnowie !!!