Forum

Ś-cie Warszów i Kbg. Stadion

wysłane przez Ferrix 8

Czy ktoś z was wie od kiedy dokładnie przystanek w Świnoujściu przy ul. Wrzosowej zmienił nazwę ze "Świnoujście Odra" na "Świnoujście Warszów"? W archiwum KOMIS-u nie znalazłem takiej informacji - tylko w innych źródłach, że w okolicach czerwca.

Dodatkowe pytanie odnośnie tego newsa: http://kolej.mkm.szczecin.pl/news/1369846379,Przystanek-zostaje-na-stale - o przystanku "Kołobrzeg Stadion (Kostrzewno)". Zauważyłem, że w nowym rozkładzie na 2014 r. nadal go nie ma. Czy decyzja o pozostawieniu została anulowana?

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...

wysłane przez wojtazz 42

Ferrix napisał(a):

> Czy ktoś z was wie od kiedy dokładnie przystanek w > Świnoujściu przy ul. Wrzosowej zmienił nazwę ze > "Świnoujście Odra" na "Świnoujście Warszów"? W archiwum > KOMIS-u nie znalazłem takiej informacji - tylko w innych > źródłach, że w okolicach czerwca.

Nie wiem jaka tablica tam wisi (być może już nowa) ale nazwa ma być zmieniona od nowego rozkładu, na razie jest Odra.

> Dodatkowe pytanie odnośnie tego newsa: > http://kolej.mkm.szczecin.pl/news/1369846379,Przystanek-zostaje-na-stale > - o przystanku "Kołobrzeg Stadion (Kostrzewno)". > Zauważyłem, że w nowym rozkładzie na 2014 r. nadal go nie > ma. Czy decyzja o pozostawieniu została anulowana?

To że sobie jakieś media napisały to jeszcze o niczym nie przesądza... Na razie nie będzie eksploatowany.

wysłane przez margor

Ferrix napisał(a):

> o przystanku "Kołobrzeg Stadion (Kostrzewno)".

Nazwa przystanku "Kołobrzeg Stadion" była lokalną 'kaczką dziennikarską', w rozkładzie Przewozów Regionalnych z okresu remontu mostu kolejowego w Kołobrzegu widniała poprawna nazwa "Kołobrzeg Kostrzewno".